Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

5 tipov, ako vybrať svietidlá, ktoré budú v nasledujúcich rokoch najviac trendy

Každý z nás sníva o interiéri, v ktorom sa budú dobre cítiť nielen všetci členovia domácnosti, ale ocenia ho s nadšením aj všetci hostia. Pri zariaďovaní domu či bytu je dôležité nielen vybrať správny nábytok a zladiť doplnky, ale aj osvetlenie, ktoré podčiarkne štýl celého domu. Akými trendmi by ste sa mali pri výbere svietidiel inšpirovať?

Každý z nás sníva o interiéri, v ktorom sa budú dobre cítiť nielen všetci členovia domácnosti, ale ocenia ho s nadšením aj všetci hostia. Pri zariaďovaní domu či bytu je dôležité nielen vybrať správny nábytok a zladiť doplnky, ale aj osvetlenie, ktoré podčiarkne štýl celého domu. Akými trendmi by ste sa mali pri výbere svietidiel inšpirovať? Ak ste zvedaví, aké svietidlá budú in v nadchádzajúcej sezóne, potom sa nechajte inšpirovať našimi tipmi!
 • Návrat k prírodným materiálom
Nadchádzajúca sezóna bude bezpochyby pokračovaním veľkého záujmu o životné prostredie, ekológiu a udržateľnosť. Toto sa samozrejme odrazí v ponuke moderných svietidiel. V aktuálnych trendoch sa objavia svietidlá z prírodných vlákien a prírodnín.

V popredí záujmu budú okrem iného aj kamene. Pri svietidlách ide najčastejšie o mramor, žulu alebo čadič, ktoré sa využívajú ako základne u stojacích lámp.

Kameň v rôznych formách poteší množstvom textúr a farieb a jeho ďalšou výhodou je samozrejme trvanlivosť. Doplnky a svietidlá z prírodného dreva budú tiež stále výraznejšie používané, najmä v interiéroch v štýle wabi-sabi.
Najnovšie trendy v osvetlení budú tiež čerpať inšpiráciu z retro vidieckych domov a sídiel. Veľmi módne budú svietidlá v rustikálnom, klasickom či orientálnom duchu. Ale nemajte pri týchto štýloch svietidiel zbytočný strach!
Niekoľko rokov populárny škandinávsky a industriálny štýl, nezostanú zabudnuté. V prípade posledne menovaného štýlu bude okrem veľkých kovových tienidiel v ponuke viac minimalistických priemyselných lámp, ktoré kombinujú kov, drevo a veľké dizajnové žiarovky.
 
 • Svietidlá s rastlinnými a zvieracími motívmi
Medzi trendami nebudú v najbližšej dobe chýbať ani zvieracie, kvetinové a rastlinné potlače. Tie idú ruka v ruke s už spomínaným návratom k prírode a potešia najmä všetkých, ktorí sa neboja tak trochu experimentovať a zariadiť si domácnosť v odvážnejšom štýle. Milovníci kvetín ocenia pri výbere svietidiel možnosť zaobstarať si svietidlá s potlačou listov monstery či svietidlá z prútia, ratanu či bambusu. Vďaka ním bude interiér pôsobiť sviežo a útulne.
Svetlá s rastlinnými či zvieracími motívmi môžu vhodne doplniť interiéry v škandinávskom a eko štýle, ale skvele pristanú aj eklektickým interiérom či priestorom v Boho štýle. Módne budú tiež lampy kombinované s miestom určeným pre rastliny.
 • Jednoduché geometrické tvary
Nadchádzajúce trendy v osvetlení pripomenú tiež lampy s geometrickým, jednoduchým tvarom odkazujúcim na brutalistické 70. roky či o niečo starší kubizmus.
Současné LED svietidlá vychádzajú z minimalistických trendov a veľmi často využívajú najzákladnejšie geometrické tvary ako kruh, štvorec alebo obdĺžnik, aby mohli nerušene splynúť s ostatným vybavením v interiéri a zbytočne na seba nestrhávalipozornosť. Vďaka ich elegantnému vzhľadu a minime zbytočných dekorácií dokonale zdôrazňujú jemnú eleganciu panujúcu v interiéri a nádherne v ňom rozptyľujú svetelné prúdy.
Ak teda fandíte vzdušným interiérom s účelným vybavením, určite vás poteší, že v nadchádzajúcej sezóne sa do priazne vrátia aj stojacie lampy na drevených alebo kovových statívoch doplnené extrémne jednoduchými tienidlami.
 • Zlato, striebro a sýte farby
V nasledujúcom roku, okrem klasickej mosadze, medi a bronzu bude v osvetlení dominovať tiež chladné striebro a jemné zlato. Módne budú napríklad lampy, ktoré kombinujú zlato s opálovým sklom. Budú sa dobre vynímať v klasickom i modernom interiéri, do ktorých prinesú punc luxusu a okázalosti.
Trendy budú tiež modely lámp s výraznou farbou. Tmavo modrá, tyrkysová a horčicová sú farby, ktoré patria medzi tie najvyhľadávanejšie.
Dizajnéri pri navrhovaní dizajnových svetiel mysleli aj na milovníkov jemnejšej farebnej palety, a preto budú hitom aj lampy v odtieňoch pastelovo ružovej a či decentné mentolovej farbe.
 
 • Nezvyčajné tvary
V nadchádzajúcich rokoch budú hitom tiež nadčasové lampy neobvyklých tvarov a foriem s prvkami dymového skla, ktoré je o niečo tmavšie a menej priehľadné ako bežné sklo. Je zaujímavé, že tento materiál bol kedysi používaný hlavne na výrobu dosiek konferenčných stolíkov, ale v súčasnej dobe zažíva renesanciu ako štýlový materiál na svetlách a svietidlách všetkého druhu.
Dymové sklo je obľúbené vďaka svojej univerzálnosti a tiež vďaka schopnosti vytvoriť príjemné a tlmené svetlo kdekoľvek. Pristane teda akejkoľvek miestnosti vo vašom dome či byte!
Do priazne sa vrátia tiež nadčasové a veľmi elegantné svietidlá v tvare oblúka alebo elipsy, ktoré vnesú do interiéru jemnosť, nežnosť a potrhnou tak príjemný pocit bezpečia a útulnosť vášho domova.
 Najmódnejšie svietidlá nadchádzajúcej sezóny nájdete na našom webe Dekolamp.sk. Všetky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a zárukou ich kvality sú mená popredných európskych výrobcov svietidiel.

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

 • Philips
 • Trio
 • Ideal Lux
 • Lutec
 • Italux
 • WiZ
 • Philips Hue
Všetky značky