00,0 €
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Začnite svietiť úsporne (kým je čas)

Vymeňte staré žiarovky za nové
a ušetrite pri svietení

Tiež s obavami sledujete rastúce ceny energií a premýšľate, ako v domácnosti ušetriť na energiách? Vymeňte osvetlenie. A nebojte, nemusíte hneď meniť všetky lustre a lampy v dome. Stačí vymeniť iba samotné srdce svietidla – žiarovku. Oplatí sa to, pretože cena energií len porastie a vďaka novému LED osvetleniu:
 • výrazne ušetríte na energiách za osvetlenie,
 • nebudete často meniť žiarovky,
 • vylepšíte vzhľad a atmosféru domácnosti,
 • získate svetlo vhodné na čítanie, spánok aj prácu,
 • budete mať kontrolu nad nastavením svetla vďaka ovládačom a mobilným aplikáciám,
 • nemusíte sa báť častého zhasínania a rozsvietenia,
 • máte na výber rôzne odtiene a farby svetla.
Prehliadnuť úsporné osvetlenie
Začnite svietiť úsporne (kým je čas)

Vedeli ste, že klasická žiarovka premení až 92 % spotrebovanej energie na teplo a iba zvyšných 8 % na svetlo?

Na nahradenie klasickej 60W žiarovky stačí iba 10W LED žiarovka, ktorá prinesie úsporu energie až 83 %. Vzhľadom k aktuálnym cenám elektriny to za rok urobí už celkom solídnu čiastku. Navyše majú tieto žiarovky extrémne dlhú životnosť, ktorá sa pohybuje až okolo 25 000 hodín. S obstarávacími cenami, ktoré sú nižšie ako kedykoľvek predtým, sa vám tak investícia do obstarania čoskoro vráti.

ZAOBSTARAŤ LED ŽIAROVKY

Úsporné typy osvetlenia

Inteligentné osvetlenie

Inteligentné osvetlenie

Majte osvetlenie svojej domácnosti na dosah ruky. V našej ponuke nájdete hneď trio značiek inteligentného osvetlenia, Philips Hue, Wiz a Immax. Vďaka nim budete môcť svetlo ovládať na diaľku pomocou ovládačov alebo mobilnej aplikácie. Okrem intenzity a farby svetla si môžete taktiež nastaviť časovač vypnutia alebo svetlo priamo na diaľku vypnúť. Budete tak mať istotu, že sa v žiadnej miestnosti nesvieti pánu bohu do okien a vám nepríde vysoký účet za energie.
Svetlá so senzorom

Svetlá so senzorom

Svetlá s čidlami a senzormi sú perfektnou voľbou pre úsporné osvetlenie vonkajších aj vnútorných priestorov vášho domu. Okrem toho, že vďaka automatickému rozsvieteniu nemusíte hľadať vypínač, tiež výrazne ušetríte na výdavkoch za elektrinu. Svetlá totiž svietia iba vo chvíli, keď je potrebné a vďaka tomu sú veľmi efektívne a úsporné. A pokiaľ si vyberiete solárne svietidlá so senzorom, o elektrickú energiu sa už nebudete musieť starať skoro vôbec.
LED žiarovky

LED žiarovky

Oproti bežným žiarovkám ušetria až 86 % za energie a navyše majú oveľa väčšiu životnosť – okolo 10 000 až 30 000 hodín. LED žiarovky majú tiež oveľa väčšiu svietivosť ako bežné žiarovky a nevadí im ani časté zapínanie a vypínanie. Zaobstarať si ich môžete navyše v rôznych odtieňoch a teplotách svetla.
Úsporné žiarovky Phillips

Úsporné žiarovky Phillips

Vďaka novým žiarovkám Phillips Ultra Efficient, inšpirovanými legendárnou úspornou žiarovkou Dubai Lamp, môžete zatočiť s vysokými účtami za elektrinu raz a navždy. Oproti bežným LED variantom sú až o 60% úspornejšie a majú až 3,5 krát dlhšiu životnosť – vydržia svietiť až 50 000 hodín. Za svietenie tak ušetríte viac ako inokedy.

Prečo do toho ísť s nami?

Nám môžete veriť

Pracujú u nás odborníci s viac ako 30 rokmi skúseností.

Je z čoho vyberať

V ponuke nájdete tisíce druhov osvetlenia, žiaroviek aj LED pásikov.

Úsporné osvetlenie do druhého dňa

Produkty skladom z e-shopu expedujeme do 24 hodín.

Záruka dostupnosti

Na našom veľkom sklade nájdete viac ako 7 000 druhov tovaru skladom.

Svetlo za tú najlepšiu cenu

Aby úspora na osvetlenie bola čo najväčšia, ponúkame vám garanciu najnižšej ceny.

Nakúpte viac za menej

Pri odbere osvetlenia za viac ako 400 € ponúkame množstevné zľavy až 8 %.

Ako ušetriť v domácnosti? Máme veľa tipov

Vetrajte krátko ale intenzívne

Namiesto trvalo otvorenej ventilácie alebo mikroventilácie radšej vetrajte desať minút oknom otvoreným dokorán. Miestnosť vyvetráte lepšie a pomôže vám to ušetriť za kúrenie nielen v paneláku.

Zaobstarajte si úsporné spotrebiče

Premýšľate ako ušetriť na energii s domácimi spotrebičmi? Odporúčame do domácnosti kúpiť úsporné spotrebiče - chladničku s energetickou triedou A, B alebo C a práčku s umývačkou s triedou A. O tom, ako vybrať úsporné spotrebiče podľa energetického štítku si prečítajte v našej poradni.

Bielizeň sušte na sušiaku

Pokiaľ premýšľate, ktorý spotrebič nie je v domácnosti dôležitý, sušička je určite jedným z nich. Bielizeň na sušiaku schne síce dlhšie, na rozdiel od sušičky však nespotrebuje žiadnu elektrinu. Ročne môžete tak ušetríte výraznú čiastku na spotrebe elektriny.

Riad nechajte na umývačke

To, čo ušetríte na sušičke môžete investovať do umývačky. Tým znížite nielen množstvo spotrebovanej vody, ale ušetríte aj na elektrickej energii investovanej do ohrevu vody na umývanie.

Spotrebiče zapínajte až keď sú plné

Aj keď máte doma úsporné spotrebiče, zapínajte ich až vo chvíli, keď sú plné. Ušetríte tak nielen na elektrine ale aj na spotrebovanom množstve vody. (Expresný program na štvrť hodiny, v ktorom si vždy preperiete oblečenie po návšteve posilňovne, dokáže spotrebovať až 20 litrov vody)

Nesvieťte tam, kde nikto nie je

Zbytočne nesvieťte v prázdnych miestnostiach a pri odchode zhasínajte. Ak často zabúdate, kúpte si inteligentné osvetlenie a vypnutie svetiel si môžete nastaviť časovačom alebo kontrolovať na diaľku cez mobilnú aplikáciu.

Znížte teplotu vykurovania

Nebojte sa, sveter pokojne môžete nechať v skrini. Oplatí sa však postupne znižovať teplotu o niekoľko stupňov a pozorovať, aká minimálna teplota vám vyhovuje. Znížením teploty len o 2-3 °C ušetríte na kúrení aj stovky eur ročne.

Varte na správne veľkej platni

Nepoužívajte jednu platňu na všetky hrnce, ale vždy voľte zodpovedajúcu veľkosť. Pri varení vody navyše vždy používajte pokrievku. Úspornejším variantom je predvariť si vodu v rýchlovarnej kanvici a následne naliať do hrnca na varenie.

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

 • Philips
 • Trio
 • Ideal Lux
 • Lutec
 • Italux
 • WiZ
 • Philips Hue
Všetky značky