Vážení zákazníci, náš showroom v Brne funguje ďalej ako výdajňa internetových objednávok a to po-pia od 9 do 16 hodín. Viac informácií tu
menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 16:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €
cena
Dostupnosť
Typ
Typ zdroja
Doplnková vlastnosť
Ďalšie 1Skryť ostatné
Farba svetla (K)
Patice filtr
Krytie
cena
Dostupnosť
Typ
Typ zdroja
Doplnková vlastnosť
Ďalšie 1Skryť ostatné
Farba svetla (K)
Patice filtr
Krytie
Doprava nad 30 € zadarmo
Možnosť vrátiť tovar do 14 dní
Predĺžená záruka 5 rokov
Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
Téma ochrany životného prostredia víri diskusie dennodenne, nemohla preto minúť ani priemysel so svietidlami a žiarovkami. Jednou z možností, ako žiť ekologickejšie a šetrnejšie k prírode, je využívanie energeticky efektívnych svetelných zdrojov - úsporných LED žiaroviek, ktoré potešia nielen prírodu, ale aj vašu peňaženku.

Už od začiatku užívania totiž spotrebúvajú menej energie. Tento stav je stály a platí po celú dobu životnosti zdroja. V porovnaní s klasickými žiarovkami je rozdiel významný a prejaví sa už po pár mesiacoch; každý deň svietime niekoľko hodín, v zimných mesiacoch sa výsledný čas ešte zvýši, z toho dôvodu môže byť spotreba LED žiaroviek až o 90% nižšia. Výkonnostne sú rovné klasickým žiarovkám.

Vďaka tomu patria LED žiarovky k najdokonalejším technológiám osvetlenia súčasnosti. K tejto skutočnosti prispievajú aj rôznorodé pridané funkcie: okamžité rozsvietenie svetla, rozdielna farba svetla, u niektorých dokonca aj stmievateľnosť, životnosť až 25 rokov a - ako bolo spomenuté vyššie - 80-90% úspora energie.

LED žiarovky fungujú na princípe niekoľkých polovodičových diód, ktoré vyžarujú svetlo pri prechode elektrického prúdu. Farba vyžarovaného svetla potom zodpovedá použitému polovodičovému materiálu. Určuje ju teplota chromatickosti udávaná v Kelvinoch; čím je táto hodnota vyššia, tým je svetlo chladnejšie a namodralejšie. Neplatí však, že by LED žiarovky produkovali iba modrasté svetlo - môžu svietiť teplým žltým svetlom ako klasické žiarovky či neutrálnym až studeným bielym svetlom.

Všeobecne sa odporúča voliť chladnejšie svetlo do miestností ako je kuchyňa či pracovňa, kde je vyžadované sústredenie; teplé potom do priestorov ako je obývacia izba alebo spálňa pre navodenie pokoja a pohodlia. Je však dobré brať do úvahy aj štandard, na ktorý ste boli zvyknutí - výrazná zmena farby by vám nemusela byť príjemná.

Pri vyberaní LED žiarovky je potrebné voliť podľa typu závitu, tvaru svetelného zdroja, intenzity a farby svetla, veľkosti úspory energie a miesta, ktoré bude osvetľované. Občas sa stane, že si zákazník zvolí žiarovku s nežiaducou farbou svetla a potom sú nespokojní kvôli príliš agresívnemu modrému svetlu. Žiadna z farieb nie je tou "správnou", záleží na konkrétnych preferenciách a preto je potrebné myslieť aj na túto skutočnosť.

Prevodová tabuľka žiaroviek

     Obyčajná žiarovka          Halogénová žiarovka          Kompaktná (úsporná) žiarivka     LED žiarovka
15 W---3 W (ekviv. 16 W)    3 W, 250 lm (ekviv. 25 W)    
40 W28 W (ekviv. 35 W)8 W4 W, 470 lm
60 W42 W14 W (ekviv. 65 W)6 W, 806 lm
75 W53 W (ekviv. 70 W)18 W (ekviv. 85 W)8 W, 1055 lm
100 W70 W (ekviv. 92 W)20 W (ekviv. 92 W)11 W, 1521 lm