Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Ako porozumieť obalu žiarovky?

Pokiaľ nakupujete svetelný zdroj do vášho svietidla, je rozumné prečítať si údaje uvádzané na škatuľke od žiarovky. Dozviete sa z nich dôležité informácie a predídete problémom s nevhodným výberom.

Pokiaľ nakupujete svetelný zdroj do vášho svietidla, je rozumné prečítať si údaje uvádzané na škatuľke od žiarovky. Dozviete sa z nich dôležité informácie a predídete problémom s nevhodným výberom.

Technické parametre žiaroviek

Tu je zoznam údajov, na ktoré by ste sa mali pri kúpe žiaroviek pozerať:

  1. Svetelný tok udáva, ako veľmi bude žiarovka svietiť a v akej miere svetlo vyžiari do strán. Jednotka sa uvádza v lúmenoch.
  2. Energetický štítok znamená zaradenie žiarovky do siedmich energetických tried. Najúspornejším označením chápeme A ++, ďalej A +, A, B, C, D až po najmenej úspornú variantu E.
  3. Životnosť žiarovky sa spravidla uvádza v hodinách, niekedy aj v rokoch. Pri priemernej dobe svietenia 2,7 hodín denne. Kvalitná žiarovka by mala vydržať svietiť aspoň 10 000 hod.
  4. Farba svetla alebo teplota chromatickosti je meraná v Kelvinoch. Spektrum farby LED žiaroviek začína teplou žltou a končí studenou bielou (až modrou). Pre prácu odporúčame odtiene studenšie, na relaxáciu zase teplejšiu škálu farieb.
  5. Výrobca, certifikáty   certifikáciou CE rozumieme výrobu v súlade s normami EÚ. Iné nekupujte, hazardovali by ste tak so svojím zdravím. CE osvedčenie má dve časti, a to Electro magnetic compactibility (informujúca, či nebude rušiť ostatné spotrebiče) a Low voltage directive (či je výrobok vhodne vyrobený a vyhovuje bezpečnostným nárokom). 
  6. Informácie o stmievateľnosti – pokiaľ je symbol preškrtnutý, jedná sa o nestmievateľnú žiarovku. 
  7. Počet spínacích cyklov – údaj o tom, ako žiarovka odoláva častému spínaniu, priemerná cifra sa pohybuje okolo 65 000 spínacích cyklov.
  8. Rozmery a vhodné napätie – pre spotrebiteľa hrá úlohu veľkosť žiarovky, aby sa vliezla do svietidla. Ďalej si všímajte vhodného napätia, v našich podmienkach spravidla 220 V.

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

Všetky značky