menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Uľavte svojim očiam so žiarovkami a svietidlami Philips EyeComfort

Každý deň trávime dlhé hodiny v priestoroch s umelým osvetlením. Celková doba je samozrejme individuálna a líši sa aj v závislosti na aktuálnom ročnom období a danom interiéri - v lete napríklad svietime menej ako v zime.

Umelé osvetlenie môžeme využívať nevedomky, aj keď práve svieti slnko, napríklad pri práci, aby sme lepšie videli a nekazili si oči. Zámer je v poriadku, bohužiaľ, pri zlom výbere osvetlenia či nevhodnom osvetlení miestnosti si môžeme pravidelne unavovať oči a kaziť si tým zrak.

Na tento problém myslel pri zdokonaľovaní svojich žiaroviek a svietidiel holandský výrobca Philips. Na trh prišiel s radom produktov označených ako EyeComfort. Slogan rady je veľavravný - "Navrhnuté pre pohodlie vašich očí.", svietidlá a žiarovky sú vyrobené tak, aby spĺňali osobitné kritériá pre komfort zraku.

Medzi spomínané faktory, ktorých prítomnosť môže spôsobiť únavu, v horšom prípade aj poškodenie zraku, patrí:

  • blikanie,
  • oslnenie,
  • stroboskopický efekt,
  • fotobiologická bezpečnosť,
  • stmievateľnosť,
  • ladenie a podanie farieb.

Problémy ako blikanie či oslňovanie svietidiel hovorí za seba, pre väčšinu ľudí však budú pojmy ako stroboskopický efekt alebo fotobiologická bezpečnosť veľkou neznámou. Ošetrenie proti stroboskopickému efektu zaisťuje, že sa viditeľný pohyb javí plynulo a neprerušovane, nie sekano či spomalene. Fotobiologická bezpečnosť označuje bezpečnostné štandardy, pri ktorých nedodržaní môže dôjsť k poškodeniu zraku.

Svietidlá a žiarovky z radu EyeComfort sú navrhnuté tak, aby vyššie vymenované rušivé elementy minimalizovali. Tým zaisťujú všetkým prítomným celkovú pohodu a pokoj pri čítaní, písaní, práci či prípadnom odpočinku.

Hlavným benefitom svietidiel a žiaroviek označených EyeComfort je vyhnutie sa možným zdravotným problémom, teda poškodeniu zraku či bolesti hlavy. Migréna sa prejaví pomerne rýchlo a môže byť spôsobená práve nevhodným nasvietením miestnosti, vysokou či nízkou intenzitou jasu, nepríjemnou teplotou (teplotou farby svetla) a podobne. Poškodenie zraku sa nanešťastie prejaví až po určitej dobe, a preto sa mu dá len ťažko vyvarovať, ak sa zákazník nesústredí na tento problém už pri kúpe a montáži osvetlenia.

Produkty neobsahujú väčšie množstvo svetla s krátkou vlnovou dĺžkou, ktoré môže zvyšovať riziko modrého svetla. Podanie farieb EyeComfort je totiž bezkonkurenčné. Osvetlené priestory sa budú javiť v ich pravých farbách a rozhodne nedôjde k farebnému skresleniu.

Jednou z možností, ako zdravotným ťažkostiam predísť, je napríklad správna voľba intenzity osvetlenia a využitie funkcie stmievania - v skratke teda prispôsobenie intenzity svetla daným podmienkam a potrebám. Ďalej potom úprava farebnej teploty, kedy si volíme medzi stupňami teplej (žlté) a studené (biele) farby svetla. Pre prácu sa hodí svetlo v bielych odtieňoch, k odpočinku potom svetlo teplejšie.

Pre pohodlie a zdravie vášho zraku siahnite po svietidlách a žiarovkách z radu EyeComfort. Viac informácií nájdete v oficiálnom video od výrobcu Philips:

súvisiace produkty