menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0
Spôsoby dodania
Prepravca5.99 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 100 €

Aké svetlá zaobstarať na chalupu?

Vlastníte chalupu, na ktorej sa radi zdržiavate najmä počas letných mesiacov? Ak sa aj vy tešíte na príjemné letné víkendy strávené v pokoji a pohode tam, kde to máte radi, doprajte si aj kvalitné osvetlenie.
 
IdealLux_Mermaid

Chalupy sú pre väčšinu z nás symbolom odpočinku. Trávime tu víkendy, kedy odpočívame prácou na záhrade alebo domácim majstrovaním. Celú zimu sa tešíme na to, až si s priateľmi urobíme táboráčik, a v lete sa zase tešíme na to, až si v zime zakúrime v peci. Pri tomto všetkom potrebujeme mať kvalitné a spoľahlivé osvetlenie, ktoré bude štýlové a nebude rušiť vidiecky ráz a chalupársku pohodu.
Poďte sa s nami pozrieť na obľúbené kúsky, ktoré sa budú vo vašej chate či chalupe vynímať.

Petrolejka — klasika, ktorá nesklame

V časoch, keď elektrický prúd nebol bežnou súčasťou obydlia sa v chalupách svietilo výhradne petrolejkami. Ich podobu poznáme všetci - nádržka na petrolej, knôt a sklenený cylinder. Hoci sa možno petrolejová lampa javí ako romantická, vydávala silný ropný zápach a knôti sa vplyvom prievanu dosť často zhášali. Problémom tiež bolo časté prevrhnutie lampy a následný požiar. Ak nechcete nič riskovať a napriek tomu si túžite dopriať romantické chvíľky aj na chalupe, odporúčame vybrať luster alebo lampu v tvare klasickej petrolejky, avšak na elektrinu. Nehrozí tu požiar, bez obáv ju môžete použiť aj v drevených objektoch a vôbec nezapácha.

Rabalux_SudanTrio_AstridRabalux_Petronel
 

Svietnikové lustre ako z rozprávky

Nebezpečenstvo vzplanutia ohňa už tiež dávno nehrozí pri použití svietnikových lustrov. Moderné lustre sú štýlové, bezpečné a vyzerajú skvelo. Vybrať si môžete z jednoduchých nástenných svietidiel alebo z honosných šesť alebo osemramenných lustrov. Odporúčame použiť žiarovky s päticou E14 v tvare plamienkov sviečky. Efekt svietnikového lustra potom bude dokonalý.
Searchlight_ElizabetanSearchlight_DiamondIdealLux_Corte
 

Lampy a lampičky pre chalupársku pohodu

Zapálený krb, pohodlné papuče a dobrá knižka sú znamením víkendovej pohody. Doplňte si svoj relaxačný a čítací kútik o niektorú z vintage alebo rustikálnych lampičiek. Páčia sa vám napríklad tieto lampičky v štýle Tiffany?
 
Prezent9_tiffanyPrezent53_tiffanyPrezent_69_tiffany


Klasický dizajn stojacích lámp nikdy nevyjde z módy a vy s ním môžete získať perfektný kúsok pre doladenie vidieckeho štýlu vašej víkendové usadlosti.
 
Ideal_Lux_ChaletIdeal_Lux_Driftwood
 

Lampáše vám posvietia na cestu domov

Klasika, ktorá je večná - to sú lampáše. Či už väčšie vo forme stojacích lámp a alebo menšie, ktoré môžu byť vo forme závesných stropných svietidiel alebo nástenných svietidiel, pristanú každej záhrade.
 
Lucerny_Dekolamp

Pokiaľ holdujete moderným technológiám, môžete zvoliť aj lampáše a vonkajšie svetlá od značky Philips Hue, ktoré disponujú pokročilými funkciami inteligentných svietidiel. Môžete ich napríklad stmievať, voliť z rôznych odtieňov bieleho svetla alebo načasovať ich rozsvecovanie a zhasínanie. Špecialitou sú potom vonkajšie svetlá, ktoré môžu žiariť aj farebne. Čo hovoríte, hodili by sa vám na grilovaciu párty s priateľmi?
 
PhilipsHue_Econic2     PhilipsHue_Econic    PhilipsHue_Impress