Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Ako vybrať vonkajšie osvetlenie?

Vonkajšie osvetlenie oceníte nielen v letných mesiacoch, kedy trávite čas s priateľmi pri víne, sedením na terase pri čítaní, alebo grilovaním s rodinou. Ako ale vybrať vhodné vonkajšie osvetlenie práve pre vás? A ako sa vyznať v typoch krytia? Na všetky otázky odpovieme v nasledujúcom článku.

Vonkajšie osvetlenie oceníte nielen v letných mesiacoch, kedy trávite čas s priateľmi pri víne, sedením na terase pri čítaní alebo grilovaním s rodinou. Ako ale vybrať vhodné vonkajšie osvetlenie práve pre vás? A ako sa vyznať v typoch krytia? Na všetky otázky odpovieme v nasledujúcom článku. 

Vonkajšie svetlá so senzorom, alebo bez senzora? 

Najskôr si musíte ujasniť, kam svietidlo umiestnite. Osvetliť môžete dom, terasu, garáž, dielňu, príjazdové cesty, bazén atď. Ak je to niekde, kde sa pohybujete častejšie, oplatí sa investícia do svietidla so senzorom. Nebudete musieť potme hľadať vypínač. Snímač zachytí pohyb a rozsvieti svetlo. Na menej frekventované miesta sa potom hodí svetlo bez senzora.

Dbajte na odolnosť svietidiel

Vonkajšie svetlo by malo byť odolné voči prachu, vlhkosti a iným nepriaznivým vplyvom. Pri výbere svetla do exteriéru je vhodné sa riadiť IP krytím - stupňom vyjadrujúcim hodnotu vodeodolnosti a ochrany proti vniknutiu prachu, iných telies a nečistôt zvonku.

Tu ponúkame zoznam stupňov podľa ich schopnosti krytia:
  • IP 20 – vhodné do interiéru, bez krytia;
  • IP 23 – hodí sa k viac chráneným miestam;
  • IP 44 – odolné proti vode, umiestňuje sa spravidla do kúpelne;
  • IP 65 – veľká ochrana aj proti striekajúcej vode a prachu;
  • IP 67 – možné umiestniť aj pod vodu.

Šetrite s vonkajším LED osvetlením a solárnymi svetlami

Okrem klasických exteriérových svetiel využite aj LED vonkajšie svietidlá, ktoré ušetria elektrickú energiu, tým pádom aj peniaze. Kúpite ich v mnohých prevedeniach: stĺpiky, reflektory aj nástenné varianty. Navyše vďaka veľkému množstvu dizajnov LED svetiel zaobstaráte funkčný, ale aj pekný doplnok perfektne ladiaci k fasáde a celkovej architektúre vášho domu.

Ďalšou možnosťou ako na úsporu je zakúpenie solárnych svetiel:  v týchto lampách sa po celý deň zhromažďuje slnečné žiarenie, ktoré svietidlo následne premení na elektrickú energiu. Po zotmení nám potom lampa žiarivo osvetlí terasu, záhradu alebo altánok.

Osvetlenie fasád

Ak hľadáte svietidlá, ktorými by ste osvetlili fasádu domu, pozrite si našu širokú ponuku nástenných svietidiel.  Či už potrebujete osvetliť určité miesto, alebo vyzdvihnúť prvok architektúry, určite si vyberiete medzi rôznymi typmi a štýlmi svietidiel. Možnosťou je aj skombinovať svietidlo s ďalšími funkciami, teda napríklad svetlo s bezpečnostnou kamerou či pohybovým senzorom. Ďalšou možnosťou je umiestnenie prisadených či zápustných bodoviek do podbitia.

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

Všetky značky