menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Ako vybrať vonkajšie osvetlenie?

Vonkajšie osvetlenie oceníte nielen v letných mesiacoch, kedy trávite čas s priateľmi pri víne, sedením na terase pri čítaní, alebo grilovaním s rodinou. Ako ale vybrať vhodné vonkajšie osvetlenie práve pre vás? A ako sa vyznať v typoch krytia? Na všetky otázky odpovieme v nasledujúcom článku. 

Vonkajšie svetlá s čidlom, alebo bez čidla? 

Najskôr si musíte ujasniť, kam svietidlo umiestnite. Osvetliť môžete dom, terasu, garáž, dielňu, príjazdové cesty, bazén atď. Ak je to niekde, kde sa pohybujete častejšie, oplatí sa investícia do svietidlá s čidlom. Nebudete musieť potme hľadať vypínač. Doplnok v podobe čidla zmonitoruje pohyb a zapne sa.
Na menej frekventované miesta sa potom hodí svetlo bez senzora, pretože by sa mohlo kvôli častému pohybuu iných ľudí, alebo zvierat, rozsvecovať častejšie, než by bolo potrebné a žiaduce. Tým pádom by ste zbytočne plytvali energiou.
 

Dbajte na odolnosť svietidiel

Vonkajšie svetlo by malo byť odolné voči prachu, vlhkosti a iným nepriaznivým vplyvom. Pri výbere svetla do exteriéru je vhodné sa riadiť IP kódom - hodnota a stupeň krytia vyjadrujúca hodnotu vodeodolnosti a ochrany proti vniknutiu prachu, iných telies a nečistôt zvonku.
Tu ponúkame zoznam kódov podľa ich schopnosti krytia:
  • IP 20 – vhodné do interiéru, bez krytia.
  • IP 23 – hodí sa k viac chráneným miestam.
  • IP 44 – odolné proti vode, umiestňuje sa spravidla do kúpelne.
  • IP 65 – veľká ochrana aj proti striekajúcej vode a prachu.
  • IP 67 – neobmedzené krytie, možné umiestniť aj pod vodu.

Šetrite s vonkajším LED osvetlením a solárnymi svetlami

Okrem klasických exteriérových svetiel využite aj LED vonkajšie svietidlá, ktoré ušetria elektrickú energiu, tým pádom aj peniaze. Kúpite ich v mnohých prevedeniach: stĺpiky, reflektory, aj nástenné varianty. Keďže sa tiež oproti klasickým svetlám toľko nezahrievajú, môžu sa pochváliť väčšou bezpečnosťou. Navyše vďaka veľkému množstvu dizajnov LED svetiel zaobstaráte funkčné, ale aj pekný doplnok perfektne ladiaci k fasáde a celkovej architektúre vášho domu.
Ďalšou možnosťou ako na úsporu je zakúpenie solárnych svetiel: v týchto lampách sa po celý deň zhromažďuje slnečné žiarenie, ktoré svietidlo následne premení na elektrickú energiu. Po zotmení nám potom lampa žiarivo osvetlí terasu, záhradu, alebo altánok.

venkovní osvětlení

 

súvisiace produkty

súvisiace články

Svetlá od Redo Group rozsvietia každú záhradu
Máme pre vás ďalšiu novinku na našom e-shope! Ide o kvalitné vonkajšie svetlá od rumunskej značky Redo Group. Ak hľadáte na svoju záhradu niečo originálne, bude značka Redo pre vás to pravé.
Správny čas na výber vonkajšieho osvetlenia je práve teraz!
Pomaly, ale isto prichádza jarná a letná sezóna, teda čas, kedy budeme na záhrade a vonku tráviť ďaleko viac času ako doteraz. S teplejším počasím prichádza tiež ruka v ruke otázka, ako vhodne osvetliť vonkajšie priestory. 
Osvetlenie do kúpeľne - ako sa vyznať v IP krytí?
V kúpeľni strávime pri hygiene a skrášľovaní veľké množstvo času. Kvôli vlhkosti v týchto miestnostiach sa jedná o špecifický priestor a tomu zodpovedá aj výber svetla. Poradíme, ako spoznať vhodné svetlo do kúpeľne a aké technické parametre by malo spĺňať na zachovanie bezpečnosti a komfortu.
Další články v Magazínu