Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Industriálny interiér nie je žiadna nuda!

Vyskúšajte industriálny štýl bývania, ktorý už niekoľko rokov dobýva svet. Odvezte sa aj vy na vlne industriálu a premeňte svoje bývanie na jednoduchý, funkčný a vzdušný celok.

Páčia sa vám interiéry inšpirované starými továrenskými halami? Preferujete funkčnosť a pohodlie pred zbytočnou ozdobnosťou? Cítite sa lepšie vo väčších otvorených priestoroch?
Vyskúšajte industriálny štýl bývania, ktorý už niekoľko rokov dobýva svet. Odvezte sa aj vy na vlne industriálu a premeňte svoje bývanie na jednoduchý, funkčný a vzdušný celok.


Industriálny štýl nezapiera svoju inšpiráciu v továrňach, fabrikách a dielňach. Vychádza z pracovného prostredia, ktoré je ale adaptované na dizajnový priestor, v ktorom sa mieša staré s novým a hrubé plochy s hladkými.

Lucide_Droopy     

Ak si myslíte, že industrálny štýl, je pre vás to pravé, dodržujte tieto 3 najdôležitejšie zásady, ktoré pre tento štýl bývania platia:

  • neutrálne tlmené farby;
  • minimum doplnkov;
  • prírodné aj surové materiály.
Hoci môže industriálny štýl bývania na prvý pohľad pôsobiť neutrálne a chladne, vie byť aj veľmi osobitý a útulný. V interiéroch sa často objavujú otvorené kozuby, kožušiny, kože alebo prírodné drevo. Chybu neurobíte, ani ak v priestore rozmiestnite stojacie reflektorové lampy či menšie stolné lampičky. Tieto prvky vám pomôžu priestor bytu zmäkčiť a budete sa v ňom cítiť maximálne pohodlne.
 
    IdealLux_Boa           IdealLux_Plumber

Industriálne bývanie sa hodí najmä do väčších priestorov ako sú lofty, ateliéry alebo viacpodlažné apartmány a mezonetové byty. Avšak aj v panelovom byte alebo v bežnej zástavbe môžete aplikovať niektoré industriálne prvky. Zjednodušte vybavenie izby, stlmte farebnosť a kúpte si originálne doplnky. Tých je síce potrebné úplné minimum, no o to starostlivejší musí byť ich výber. Kombinujte nové so starým, hrajte sa a bavte sa. Povolené je použitie zaujímavých starožitností, dizajnových kúskov a avantgardného umenia.

Ďalej platí, že priestor bytu by mal byť vzdušný bez zbytočných priečok a obmedzenia. Trendy sú tiež odhalené vodovodné rúry, elektrické rozvody alebo výrazná vzduchotechnika. Tým, že ich v priestore priznáte alebo zvýrazníte, dodáte bytu či vašej prevádzke požadovaný priemyselný ráz. Z materiálov vyberajte plech, drevo, sklo a nebojte sa ani prírodných kameňov, hladkého pohľadového betónu a hrubých tehlových stien.

Rabalux_Caspar        Rabalux_Lanny

V industriálnom byte sú dôležité veľké okná, ktoré privedú do bytu veľa denného svetla. Pre večerné a nočné svietenie sú dôležité svetlá, ktoré nebudú štýl narúšať. Z našej ponuky sme vybrali svietidlá od značiek Rabalux, Ideal Lux, Prezent a Lucide, ktoré vám pomôžu industriálny interiér vhodne doplniť.
      

IdealLux_Igor      Ideal_lux_Cosmo

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všetky značky