Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Osvetlenie do kuchyne a jedálne – posvieťte si na jedlo

Kuchyňa a jedálenská časť sú pre mnohých srdcom domova. Miesto, kde všetci trávia najviac času. Miesto, kde sa môže zísť celá rodina. Stredobod všetkého diania si teda zaslúži dostatočné osvetlenie, ktoré spĺňa najmodernejšie kritériá.

Kuchyňa a jedálenská časť sú pre mnohých srdcom domova. Miesto, kde všetci trávia najviac času. Miesto, kde sa môže zísť celá rodina. Stredobod všetkého diania si teda zaslúži dostatočné osvetlenie, ktoré spĺňa najmodernejšie kritériá. V dnešnej dobe máme na trhu navyše veľký výber lustrov, lámp i nástenných svietidiel, z ktorého si vyberie každý. Ľahko si tak vyladíte celý kuchynský priestor podľa seba.

Svetlá pri kuchynskej linke – na prípravu jedla musíte vidieť

Nie každý má kuchynskú linku umiestnenú vhodne pri okne a môže sa spoľahnúť na denné svetlo. A aj keď to šťastie máte, tak takmer každý deň pripravujete v kuchyni niečo aj večer, kedy sa musíte spoľahnúť na umelé osvetlenie. Linka patrí medzi miesta, na ktorých sa neoplatí šetriť, a to ani čo sa týka svetiel. Najvhodnejším variantom sú žiarivkové svietidlá, LED pásky alebo bodové svetlá. Všetky tri varianty splnia svoj účel a poskytnú vám dostatočné množstvo svetla.
Trendy sú momentálne kuchynskej linky, kedy namiesto skriniek nad pracovnou plochou zostávajú iba otvorené poličky. V tomto prípade môžete použiť aj menšie závesné svietidlá.
 

Kuchyňské lustry nad jídelní stůl 

Do kuchýň sa hodia kuchynské lustre. Najčastejšie sa volia tie nastaviteľné, ktoré si prispôsobíte podľa svojich potrieb. Ak váhate, ako vysoko luster zavesiť, tak sa posaďte k stolu a približne nad výškou očí môže byť svetlo. Jeden zdroj svetla vám bohato postačí, ak riešite osvetlenie stola pre maximálne tri až štyri osoby. Pre väčšie stoly odporúčame kúpiť buď svietidlo s dostatočnou intenzitou, bodové svetlá alebo viac samostatných lustrov.
Často sa dnes nechávajú jedálenské časti a kuchyne spojenej s obývacou izbou. Je potom dobré zladiť štýl svietidiel farebne, materiálovo alebo aspoň štýlovo.
 

Osvetlenie nad bar a kuchynský ostrovček

Kuchynské bary a ostrovčeky vídame v kuchyniach čím ďalej tým častejšie. Na takej ploche môžete pripravovať jedlo, používať ho ako odkladaciu plochu alebo čisto ako dizajnový prvok v interiéri. V každom prípade aj sem dostaňte svetlo. Chystáte si dať pri bare dobré víno a rozprávať sa s priateľmi? Potom postačí len decentnejšie osvetlenie. V ostatných prípadoch sa nebojte kúpiť pokojne aj ďalší luster.

lustry do jídelny
 

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

Všetky značky