Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Aké svetlo vybrať pre nízky strop?

Nízké stropy a malý priestor. Výberom správneho osvetlenia môžete miesto v izbe ešte ušetriť.

Nízké stropy a malý priestor. Výberom správneho osvetlenia môžete miesto v izbe ešte ušetriť.

Stropné svietidlá pre nízky strop

Máte doma nízke stropy, ktoré vás obmezujú při rôznych činnostiach alebo aj pri výbere nábytku? Dobre zvolené osvetlenie vám síce nízke stropy nezvýši, ale vďaka prisadeným stropným svetlám sa vaša izba zväčší aspoň opticky. Prisadenú stropnicu jednoducho nainštalujete priamo k stropu a na rozdiel od závesných stropných svetiel už nikdy nenarazíte o ich tienidlo, ani o žiadny kábel alebo drát, ktorý vedie zo svetla. Pri výbere by ste sa nemali zameriavať len na vzhľad svetla, ale taktiež na jeho praktickú funkciu, a to obzvlášť v problematických miestnostiach.

Rovnako málo miesta, ako prisadené stropné svietidlá, zaberú aj prisadené bodovky. Bodovky často osvetľujú menší priestor, preto ich môžete využiť napríklad ako orientačné svetlá do chodby, na schodisko alebo do iných, menej frekventovaných miestností.

Zaberajú vám v izbe prisadené stropné svetlá aj prisadené bodové svetlá stále príliš miesta? Potom sú riešením zápustné bodové svetlá, ktoré vďaka umiestneniu v sadrokartóne splývajú s líniou stropu (alebo steny).
 

Aj nástenné lampy šetria miesto

Aby ste ušetrili miesto v izbe s nízkym stropom, nemusíte dávať všetky zdroje svetla len do stropu. Jednoduché a nenápadné nástenné svetlá a lampy môžete použiť vo všetkých možných priestoroch. Ich výhodou je, že skvelo vyzerajú, či už v miestnosti s nízkym alebo vysokým stropom. Pravdou ale je, že pri strope nezaberajú žiadne miesto.

Pokiaľ trpí celá vaša miestnosť nedostatkom priestoru, je najlepšie použiť nástenné svietidlá, ktoré čo najlepšie prilnú k línii steny. Pokiaľ ich umiestnite vysoko, môžete nimi čiastočne nahradiť hlavné stropné svetlo. Máte široké izby a chcete využiť nástennú lampu ako dominantný doplnok? Potom siahnite po výrazných dizajnových svetlách so zaujímavým tienidlom. A takto by sme mohli pokračovať aj napríklad pri dizajnových lampičkách alebo stojacích lampách.
 

nizke stropy
 

To hlavné pri výbere svietidla pre nízký strop

Tým najdôležitejším pre úplne slobodný výber svetiel je dostatok miesta, respektíve dostatočne vysoká miestnosť. Keď máte nízke stropnice, nič s tým neurobíte, ak sa samozrejme nechcete prebúrať k susedom pri zvyšovaní stropu. Pri výbere svietidla pre nízky strop tak musíte mať na pamäti, okrem jeho vzhľadu a súhry zo zvyškom vybavenia, aj nejaké tie praktické obmedzenia.
  • Prisadené stropné svetlá nezaberú takmer žiadne miesto,
  • zápustné bodovky potom nezaberú vôbec žiadne miesto,
  • prisadené stropnice svietia z väčšej výšky než luster a osvetlia tak väčšiu plochu,
  • stropné svetlá môžu čiastočne nahradiť nástenné svetlá.

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

Všetky značky