menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Ako nastaviť svetlo s pohybovým čidlom?

V súčasnosti sa čoraz častejšie môžete stretnúť so svietidlami s pohybovým čidlom. Tie môžu byť buď externé alebo interiérové. Dôvody, prečo si také svietidlo zaobstarať sú jasné - svetlá s čidlom šetria čas, peniaze a sú navyše veľmi praktické. Viete, ako nastaviť snímač, aby fungoval podľa vášho želania? Pozreli sme sa na ponuku svetiel s čidlom dôkladne a prinášame návod, ako si s čidlom poradiť.

Vonkajšie svetlá s čidlom sú užitočný pomocníci

Externé svietidlá s pohybovým snímačom sa používajú najčastejšie ku vchodovým dverám, aby sme pri hľadaní kľúčov nemuseli hľadať vypínač alebo môžu slúžiť na príjazdovej ceste a môžu vám posvietiť na cestu do garáže. Okrem klasického pohybového senzora sa u vonkajších svetiel môžete stretnúť aj s čidlom súmrakovým. Tento snímač je pri všetkých solárnych svietidlách a určuje, kedy sa svetlo rozsvieti. Buď je hodnota intenzity okolitého svetla už daná výrobcom alebo ju možno manuálne nastaviť. Rozsah zorného poľa vonkajšieho snímača môže byť až 360 °, ak je ale čidlo integrované v svietidle, býva tento uhol menší.

venkovni svetlo s cidlemexterierove svetlo s cidlemsvetlo s cidlem

Ušetrite s interiérovými svetlami s čidlom

Interiérové svetlá s čidlom sa najčastejšie používajú z hygienických a úsporných dôvodov na toaletách, chodbách či nad schodisko. Opäť tu platí, že nemusíte hľadať vypínač, a tiež sa vám nemôže stať, že by ste zabudli zhasnúť. Svetlo na čidlo sa totiž po nastavenom intervale samo vypne.
Pri interiérových snímačoch je spravidla zorné pole v uhle 100 - 160 °.

koupelnove svetlo s cidlemsvetlo s cidlemled svetlo s cidlem do zasuvky

Samostatné čidlo postrehne každý pohyb

V ponuke výrobkov na stránkach Dekolamp nájdete svetlá so zabudovaným senzorom alebo samostatné pohybové senzory, ktoré si môžete k ľubovoľnému svetlu pripojiť. Pokiaľ sa jedná o čidlá Motion Sensor z radu výrobkov Philips Hue, prebiehajú všetky nastavenia skrze aplikáciu. Senzor je bezdrôtový a len sa umiestni do priestoru. V prípade, že sa jedná o senzor iného výrobcu, ktorý nepatrí k inteligentným svetelným systémom, je nutné ho nastaviť manuálne.

Nastavenie svetla s čidlom

V prípade, že je snímač integrovaný v svietidle, je nastavenie veľmi jednoduché. Po zaklopení oka snímača sa dostanete k otočným tlačidlám, kde si môžete voliť z rôznych možností nastavenia.
V ponuke sú svetlá, u ktoré možno nastaviť, kedy sa majú zapnúť na základe intenzity okolitého svetla (LUX) a možno tiež nastaviť, na aký dlhý interval sa má svetlo rozsvietiť.
Štandardnou funkciou býva aj to, že pri svetlách je možné nastaviť, ako veľmi má byť čidlo citlivé, teda na akú vzdialenosť má pohyb snímať. Nestane sa vám tak, že by vám snímač v chodbe či na terase spustila mačka či pes.
Pri inštalácii určite vyskúšajte viac možností a vyberte tú, ktorá pre vás bude najviac efektívna.

Ako sa pohybové čidlo inštaluje?

Pri samostatných čidlách s pripojením na elektrinu je nutné zakomponovanie spínača čidla do elektroinštalácie. Čidlá Philips Hue, ktoré sú poháňané batériami, majú inštaláciu jednoduchšiu, ale pre ich nastavenie je nutné mať ovládací prvok Philips Hue Bridge a nainštalovanú aplikáciu v mobilnom telefóne či v tablete.

Pri zaobstaraní svetla s pohybovým snímačom je samozrejme nevyhnutné prečítať si návod ku konkrétnemu výrobku. S inštaláciou a nastavením vám radi pomôžu aj naši odborní predajcovia. Sú vám k dispozícii osobne na predajni Dekolamp na Křenovej ulici v Brne alebo na emaile info@dekolamp.cz.

Prezrite si ponuku svetiel s pohybovým snímačom, nájdete ju tu >>>>

súvisiace produkty

súvisiace články

Tipy a triky pre nástenné vonkajšie osvetlenie vášho domu
Vonkajšie svetlá na fasádu sú štýlové a dodajú vášmu domu úplne novú šťavu. Osvetlenie fasády môže mať estetickú, ale predovšetkým praktickú funkciu. Vyberte si svetlo, ktoré bude ladiť so štýlom vášho domu a záhrady a užite si aj nočné návraty domov.
Vyberáme svetlo na pergolu
Predlžujúce sa dni priamo lákajú k vonkajšiemu posedeniu. Ak patríte medzi majiteľov pergoly, terasy či záhradného altánku, určite sa už tešíte, ako tu budete tráviť teplé večery. Aby vás tma nevyhnala čoskoro domov, nezabudnite na správne osvetlenie, ktoré vaše chvíľky na čerstvom vzduchu príjemne pretiahne.
Výhody svetla s čidlom
Moderné technológie, jednoduchosť – tieto vlastnosti sa snúbia vo svetlách s pohybovým senzorom. Nájdu svoje uplatnenie predovšetkým na záhrade, na chodbe a aj v priemyselných objektoch. Prinášame informácie, ako tieto svietidlá s čidlami fungujú a akým spôsobom vám uľahčia život.
Další články v Magazínu