menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Tipy a triky pre nástenné vonkajšie osvetlenie vášho domu

Vonkajšie svetlá na fasádu sú štýlové a dodajú vášmu domu úplne novú šťavu. Osvetlenie fasády môže mať estetickú, ale predovšetkým praktickú funkciu. Vyberte si svetlo, ktoré bude ladiť so štýlom vášho domu a záhrady a užite si aj nočné návraty domov.

Svetlo ako šperk

Vonkajší vzhľad domu je veľmi dôležitý prvok. Tak ako sa my ľudia staráme o náš zovňajšok, mali by sme sa s rovnakou starostlivosťou venovať aj miestu, kde žijeme. Dom je vizitkou majiteľa a ak vám nie je jedno, kde bývate, mali by ste dom ako sa patrí vyšperkovať. Architektonickú výnimočnosť či vybrané detaily na fasáde môžete podčiarknu správne vybraným fasádnym svietidlom. Svetlá tesne priliehajú k omietke a môžu svietiť nahor, nadol alebo do strán a vytvárať tak zaujímavú hru svetla a tieňov.

Trio_Bogota_nastenne   Trio_Bogota   Trio_colorado

Klasické nástenné svetlá nikdy nesklamú

Ak nechcete, aby na seba svetlo pútalo prehnanú pozornosť, ale bolo skôr funkčnou záležitosťou, zvoľte niektorý z jednoduchých variantov prisadených svetiel. Títo elegantní spoločníci sú vyrobení z odolných materiálov a v našej ponuke nájdete širokú škálu prevedení od rôznych výrobcov.

Rabalux_DurangoPrezent_Prizma

 


Úplnú nenápadnosť vám zaručia zapustené svetlá. Môžu vám osvetliť schodisko, ale umiestniť si ich môžete aj vyššie na stenu. Vo dne si ich takmer nevšimnete a v noci vám pomôžu v tme nájsť tú správnu cestu.

emithor_RadixEmithor_RadixPhilips_Moss

 

Praktické a spoľahlivé svetlá s čidlom

Koľkokrát už ste hľadali potme vypínač ku svetlu alebo lovili kľúče od domových dverí z kabelky poslepiačky? Nie je to nič príjemné, všakže? S tým ale môže byť raz a navždy koniec. K tomu, aby ste už nikdy neblúdili domov potme skvele poslúži nástenné vonkajšie svetlo s čidlom pohybu. Akonáhle svetlo zaregistruje pohyb, rozsvieti sa. Praktické, že?
Pripevnite svetlo nad domové dvere alebo k vstupnej bránke na pozemok a posvieťte si na cestu domov.

Emithor_TardisPhilips_Petronia

 

O tom, ako si svetlo s čidlom nastaviť nájdete viac informacií tu v článku >>>>

Nástenné vonkajšie svetlá môžu mať aj funkcie inteligentného osvetlenia. Vďaka nim získate nad svetlami úplnú kontrolu a môžete si zvoliť z niekoľkých parametrov nastavenia. Svetlá z radu Philips Hue sú prepojené pomocou tzv. Bridge s vaším mobilným telefónom a podľa druhu svetla či žiarovky ponúkajú rôzne funkcie. Niektoré sa vedia stmievať, u iných možno voliť z odtieňov bielej farby a niektoré z nich dokážu žiariť aj v farebnom spektre RGB.
V mobilnej aplikácii si ľahko nastavíte ľubovoľné svetelné režimy a potom už len necháte svetlá svietiť podľa vašich pravidiel.

Philips__Hue_Econic   Philips_Hue_Impress   Philips_Hue_Econic


Ako pripevniť vonkajšie svetlo na zateplenú fasádu?


V súčasnej dobe sa takmer žiadny dom nezaobíde bez kvalitného zateplenia. To však nemusí byť pre inštaláciu nástenného vonkajšieho svetla žiadny problém. Svetlo na zateplenú fasádu pripevníte pomocou špeciálnych hmoždiniek do polystyrénu alebo pomocou dlhých hmoždiniek, ktoré preniknú zateplenou vrstvou až k pevnému povrchu, do ktorého sa potom upevnia.
Váha nástenných svetiel spravidla nebýva natoľko veľká, aby ich polystyrén neuniesol. Báť sa nemusíte ani poškodenia zateplovacej vrstvy pomocou ohrevu od svetla. Svetlá s integrovaným LED zdrojom alebo úspornými LED žiarovkami takmer žiadne teplo nevydávajú.


Pri výbere akéhokoľvek vonkajšieho svetla nezabudnite na to, že všetky svetlá pre vonkajšie použitie musia mať IP krytie aspoň v hodnote IP44 alebo vyššie. To zaručí, že svetlo je chránené ako pred vniknutím cudzích telies väčších ako 1 mm, ale aj pred dažďom.


Prezrite si našu ponuku nástenných vonkajších svetiel >>>
 

súvisiace produkty

súvisiace články

Svetlá od Redo Group rozsvietia každú záhradu
Máme pre vás ďalšiu novinku na našom e-shope! Ide o kvalitné vonkajšie svetlá od rumunskej značky Redo Group. Ak hľadáte na svoju záhradu niečo originálne, bude značka Redo pre vás to pravé.
Správny čas na výber vonkajšieho osvetlenia je práve teraz!
Pomaly, ale isto prichádza jarná a letná sezóna, teda čas, kedy budeme na záhrade a vonku tráviť ďaleko viac času ako doteraz. S teplejším počasím prichádza tiež ruka v ruke otázka, ako vhodne osvetliť vonkajšie priestory. 
Novinky Philips Hue vonkajšie osvetlenie 2019
Predstavujeme novinky inteligentného vonkajšieho osvetlenia Philips HUE 2019. Okrem nových tvarov priniesol výrobca Philips možnosť kúzliť s 16 miliónmi farieb. Pozrite sa na ponuku dizajnových vonkajších RGB svetiel.
Další články v Magazínu