Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Druhy ovládačov Philips Hue

Vyznať sa v ovládačoch moderných inteligentných svietidiel môže byť oriešok. Ale žiadny strach, radi vám poradíme, aké ovládanie sa bude pre vaše svetlá hodiť a na čo aké ovládanie slúži.

Snažíme sa o to, aby ste sa u nás na stránkach dozvedeli o inteligentných svietidlách úplne všetko. V aktuálnom článku vás čaká zoznámenie s ovládačmi inteligentného osvetlenia Philips Hue. Inteligentné svietidlá môžete ovládať aj v aplikácii na mobilnom telefóne, tablete alebo cez inteligentné hodinky či dokonca hlasom, ale aj ovládače sa vám budú hodiť. Majú totiž veľa užitočných funkcií a ovládanie svetiel bude ľahké za každej situácie. V praxi sa môžete stretnúť so 4 druhmi ovládačov svietidiel Philips Hue a my vám ich podrobne predstavíme.

Dimmer Switch – stmievanie aj rozžiarovanie u vás doma

Šikovný stmievač Dimmer Switch sa vám bude hodiť, ak si plánujete zaobstarať svietidlá alebo žiarovky s označením Philips Hue White alebo Philips Hue White Ambiance. Pri žiarovkách a svietidlách základnej rady vám Dimmer Switch umožní iba vypínanie / zapínanie a stmievanie. Pri svietidlách pokročilejšej rady si potom pomocou ovládača Dimmer Switch môžete zvoliť z predvolených režimov osvetlenia pre aktivity v rôznych častiach dňa.
Jedným ovládačom môžete ovládať iba jediné svietidlo alebo si k nemu spárujete väčšiu skupinu svetiel, ktoré budú svietiť súčasne. Pri použití ovládača je možné ovládať až 10 svetiel bez nutnosti kupovať si Philips Hue Bridge. Ovládač môžete pomocou magnetu prichytiť do stojanu, ktorý ľahko pripevníte na stenu, na chladničku alebo skrátka tam, kde ho budete potrebovať.
Prepínač stlmenia, ako sa niekedy tiež ovládaču Dimmer Switch hovorí, oceníte najmä v obývacej izbe alebo v spálni, prípadne v pracovni.

 

Dimmer_Switch_ovladac          dimmer_Switch_PhilipsHue

Philips Hue Bridge – mozog celého systému

Philips Hue Bridge alebo tiež mostík je srdcom a mozgom celého systému. Budete ho potrebovať, ak si vo vašom dome chcete zapojiť viac ako 10 svietidiel alebo žiaroviek. Je tiež nutnosťou pre využitie všetkých funkcií inteligentných svietidiel z rady White Ambiance alebo White and Color Ambiance.
Philips Hue Bridge zapojte klasicky do zásuvky a potom pripojte pomocou UTP káblu k internetovej zástrčke. Po spárovaní môžete vďaka nemu ovládať až 50 svetiel a doplnkových zariadení Philips Hue. Mostík pomocou internetu komunikuje s aplikáciou a odovzdáva informácie smerom ku svietidlám.

PhilipsHue_Bridge

O tom, ako prepojiť svetlá a mostík si môžete prečítať v článku v našej Poradni >>>

Tap Switch – režimy podľa vášho gusta

Tap Switch je malý a šikovný pomocník vďaka ktorému si ľahko zvolíte niektorý z predpripravených svetelných režimov. Režimy osvetlenia pre vybranú skupinu svetiel si rozvrhnete v aplikácii na mobilnom telefóne alebo tablete. Do Tap Switchu si môžete nahrať 4 režimy, ktoré si zvolíte pomocou tlačidiel. Tap Switchom je tiež možné skupinu svetiel zapnúť alebo vypnúť. Tap Switch sa hodí pre pokročilejšie žiarovky s označením White Ambiance alebo White and Color Hue Ambiance.
Pre fungovanie nie sú potrebné batérie. Tap Switch funguje na princípe kinetickej energie a dobíja sa stlačením tlačidiel.

Tap_Switch_Philips_Hue         Tp_Switch_ovladac

Motion sensor – zaznamená každý pohyb

K ovládačom môžeme zaradiť aj pohybové čidlo Motion Sensor. Snímač na pohyb oceníte najmä tam, kde nechcete strácať čas hľadaním vypínača. Svetlá s pohybovým snímačom sa v interiéroch najčastejšie umiestňujú na WC, do chodieb alebo ako osvetlenie zastrešenej verandy. Motion Sensor Philips Hue je bezdrôtový a môžete ho umiestniť na akýkoľvek povrch. Senzor funguje vďaka batériám. Ak sa neuspokojíte iba s bielym svetlom, jednoducho si cez aplikáciu nastavíte, do akého režimu sa majú svetlá pri detekcii pohybu rozsvietiť.

 

Motion_sensor_Philips_Hue

Viac sa o inteligentných svietidlách a ich funkciách dozviete v Poradni>>>

 

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

Všetky značky