Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Druhy svietidiel a ich umiestenie

Taký malý ťahák pri hľadaní správneho svetla k vám domov alebo do kancelárie. Zorientujte sa v širokej ponuke svietidiel a výber bude hračka.

Taký malý ťahák pri hľadaní správneho svetla k vám domov alebo do kancelárie. Zorientujte sa v širokej ponuke svietidiel a výber bude hračka. U všetkých typov môžete využiť buď klasické zdroje alebo úsporné LEDky

Stropné svetlá – klasika všetkých klasík

Už z názvu je zrejmé, že sa jedná o svetlá prisadené k stropu alebo na ňom zavesené. Najčastejším typom závesných svietidiel sú lustre. Tieto stálice zastanú funkciu hlavného osvetlenia. Môžete ich umiestniť do spálne, obývačky, kuchyne nad jedálenský stôl, detskej izby i kancelárií. Pri konkrétnej voľbe dbajte na celkový koncept danej miestnosti, aby svetlo zapadlo ako posledný dielik skladačky. Máte doma prevažne rustikálny nábytok? Potom siahnite po rustikálnom lustri. Naopak tí, čo sledujú trendy v dizajne, dajú pravdepodobne prednosť moderným stropným svetlám.
 

stropní osvětlení

Nástenné svietidlá – univerzálne riešenie

Svetlá, ktoré sa montujú priamo na stenu a najčastejšie sú priamo prisadené, takže toľko nezasahujú do priestoru. Niektoré z nich možno umiestniť aj na strop. To zistíte vždy u daného typu v špecifikáciách. Vďaka prisadeniu k stene sa hodia aj na chodby, schody, WC alebo do kúpeľní - teda všade tam, kde radi ušetríte miesto, ale zároveň tam potrebujete kvalitné osvetlenie.
Nástenné svietidlá môžete použiť aj ako doplnkový zdroj svetla. V tom prípade sa opäť zamyslite nad celkovým zladením izby.

Podhľadové svetlá – šetríme miesto 

Ďalšou možnosťou, ako ušetriť miesto a zároveň dostať svetlo presne tam, kam potrebujete, sú podhľadové svietidlá. Najčastejšie sú k videniu v kúpeľniach, na WC a hlavne na chodbách a schodisku. Skvele sa hodia ale aj do kuchyne a obývacích izieb.
 

Lampy stojacie aj na stôl

Stojaciu lampu si určite kúpte aspoň jednu. Nielen že ide o krásny dekoratívny prvok, ale tiež osvetlíte tmavý kút izby alebo čitateľský kútik. Hodí sa hlavne do obývacej izby a spálne, ale pokojne pre ňu nájdite miesto aj inde.
Na obstaranie stolovej lampičky klaďte ešte väčší dôraz. Taká lampa nesmie chýbať na žiadnom pracovnom stole doma alebo v kancelárii. A dvojnásobne to platí v detskej izbe školákov. Nekazte si zbytočne oči a dbajte na dostatočné osvetlenie pracovnej plochy.
 

Vonkajšie svietidlá – dostaňte svetlo aj von

Kapitolou samou o sebe je vonkajšie osvetlenie. Pri týchto svietidlách by vás na prvom mieste mala zaujímať ich odolnosť voči nepriaznivému počasiu a celkovo vonkajšiemu prostrediu. Sledujte teda parameter IP, ktorý by nemal byť nižší ako IP44. To ale neznamená, že takéto svetlo nemôže aj dobre vyzerať. Trendy sa totiž posúvajú aj v tejto sekcii.
 

Nájazdové osvetlenie – špeciálny druh vonkajších svetiel

Šikovne rieši osvetlenie chodníkov, príjazdových ciest a plôch okolo budov. Svetlá se zabudujú priamo do zeme. 

venkovní osvětlení

 

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všetky značky