Vážení zákazníci, naša predajňa je opäť OTVORENÁ.
menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Inšpirácie osvetlenia: obývacia izba

Nie každý má cit pre zladenie doplnkov, farieb, nábytku a osvetlenia tak, aby všetko ladilo oku. Preto vám budeme pravidelne prinášať inšpirácie práve s kombináciami s osvetlením. Ako prvé sa zameriame na osvetlenie obývacej izby.

Béžová a biela farba osvetlenia je nesmrteľná

Pokiaľ máte rôznofarebný nábytok, potom už pri osvetlení příliš neexperimentujte a zkúste voliť osvetlenie v jednom tóne a farbe. Béžová a biela farba osvetlenia pôsobí decentne a väčšinou elegantne.
 
V jednom tóne môžete zladiť stropné a nástenné svetlá s lampou. Pre väčšiu miestnosť jednoznačne odporúčame doplniť ich lampičkou. Variantom je tiež použitie LED pásikov. Na zladenie si dajte pozor zvlášť v prípade, že máte spojenú obyvaciu izbu s kuchyňou a jedálňou. Pre tento prípad vyberáme prvú kombináciu béžového osvetlenia.
 

inšpirácia osvetlenia obývačky
 
Elegantne a luxusne vyzerá tiež kombinácia bielej a dreva. Tá sa bude hodiť zvlášť do interiéru, kde prevláda drevený materiál. V tomtom prípade sme ako doplňujúce osvetlenie vybrali biele bodovky.

elegantne osvetlenie
 

Dizajnová hra farebného osvetlenia

V prípade, že máte naopak umiernený interiér a vybavenie,  alebo máte radi farby, potom sa nemusíte báť farebných svetiel. Obľúbená je zvlášť červená farba, ktorá sa dá dobre zladiť s ďalšími doplnkami.

farebné osvetlenie
Variantom je tiež  zakomponovanie stojacej lampy, ktorá bude výrazným doplnkom. V tomtom prípade svoju službu splnia dizajnové čierne lampy.

stojatej lampy

súvisiace produkty

súvisiace články

Aké osvetlenie si vybrať do spálne
Spálňa slúži primárne k spánku. Mohlo by sa teda zdať, že si vystačíme s jedným svetlom, ale opak je pravdou. Pravdepodobne máte v spálni šatníkovú skriňu, občas si chcete niečo prečítať a možno tu máte aj pracovný alebo kozmetický stolík. Podľa týchto kritérií už ľahko vyberiete kompletné osvetlenie.
Ako vybrať svetlo do kúpeľne?
Podľa čoho vyberáte svetlo do kúpeľne? Vzhľad je určite pre mnohých dôležitý, ešte dôležitejšie je ale vaša bezpečnosť a životnosť svietidiel. IP krytie svetiel vám poradí, kam ktoré svietidlo umiestniť.
Chytré rozmiestnenie svetla (v kuchyni)
Nielen kvôli vzhľadu, pocitu pohodlia, ale tiež dobrej viditeľnosti by ste nemali zanedbávať rozmiestnenie svetiel v miestnosti. V tomto článku vám vysvetlíme, ako čo najefektívnejšie svetlá rozmiestniť na príklade osvetlenia kuchyne.
Další články v Magazínu