menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Lampy a osvetlenie pre školákov

Či už posielate tento rok dieťa do školy prvýkrát, alebo je z neho už ostrieľaný školák, výber správnej lampičky na učenie nepodceňujte.

Lampičky na stôl k učeniu a práci

Prípravy na školský rok by ste nemali podceniť v žiadnom smere. Takže ani v smere správneho osvetlenia na detský stôl. Vyberte pre svoje deti takú lampičku, ktorá sa im bude páčiť, a navyše im kvalitne posvieti k učeniu a práci. Dobre zvolená lampička pre školáka môže deťom slúžiť niekoľko rokov a sprevádzať ich pri štúdiu.
 
Na trhu dnes nájdete množstvo lámp a lampičiek na pracovný stôl. Môžete si vyberať z lampičiek s kĺbom, lampičiek s pohyblivým ramenom alebo ohybným krkom. Pri výbere ale pamätajte na pár zásad. Tie sa podobajú zásadám ako vybrať svetlo do pracovne, pri detských izbách len musíte viac dbať na ľúbivý vzhľad.
  • Umiestnite lampu tak, aby si deti na prácu netienili,
  • zvoľte svetlo s teplotou chromatickosti (farbu svetla) vhodnú pre prácu (5 000 - 6 000 kelvinov),
  • samozrejme, že aj dizajn má svoju úlohu, a preto voľte lampu tak, aby zapadla do zvyšku izby,
  • pri práci nestačí len lampička na stole, ale využiť by ste mali aj hlavné osvetlenie izby (napríklad stropné svetlo).
lampička carslampa s ramenem
 

Prečítajte si pred spaním príbeh, napríklad sci-fi z budúcnosti

Čím ďalej, tým menej detí má obľubu v čítaní knižiek. Pritom im práve čítanie môže zvýšiť slovnú zásobu a môže byť skvelou formou zábavy. Aby ste čítanie u svojich detí podnietili, môžete im napríklad zaobstarať lampičky s klipom, ktoré možno pripevniť na poličku alebo nočný stolík.

Nadšenci do nových technológií potom iste ocenia možnosti ovládania, ktoré dnes LED svetlá ponúkajú. Keď sa vám nechce vstávať z postele, aby ste zhasli, nemusíte. Aspoň nie s technológiou Philips Hue, ktorá vám umožní si svetla rozsvietiť aj zhasnúť z teplej postele. O trochu menej pohodlné a podporujúce lenivosť sú potom dotykové lampy, ku ktorým sa síce musíte priblížiť, ale stále je to niečo nové. Niečo nové oproti klasickému spínaču na lampičke.
 
dotyková lampa ideal luxlampička s klipem
 

súvisiace články

Osvetlenie do detskej izby
Či už zariaďujete izbu pre bábätko, školáka alebo mladého teenagera, hodí sa pár rád ohľadom osvetlenia. V každom veku majú deti iné nároky na svetlo v izbe. Rovnako tak sa mení vzhľad svetiel. Pre menšie deti sa hodia veselé, farebné a hlavne bezpečné lustre a lampičky. Staršie deti a hlavne tínedžeri dajú prednosť moderným svetlám s jednoduchším dizajnom.
Ako vybrať stolovú lampu?
Je dôležitou súčasťou nielen každého pracovného stola. Pri vhodnom umiestnení uvidíte na prácu ešte lepšie. Správny výber stolovej lampičky je prvým krokom k úspechu. Nie je určená len do pracovne, ale aj do spální a detských izieb.
Výber detskej lampy
Zariaďujete izbu pre deti a lámete si hlavu nad tým, akú lampičku pre ne vybrať? Nie je to žiadna veda, ale rozhodne sa oplatí riadiť sa aspoň základnými pravidlami. Spísali sme pre vás článok o tom, ako postupovať a na čo si dávať pozor.
Další články v Magazínu