Vážení zákazníci, naša predajňa je opäť OTVORENÁ.
menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Výber detskej lampy

Zariaďujete izbu pre deti a lámete si hlavu nad tým, akú lampičku pre ne vybrať? Nie je to žiadna veda, ale rozhodne sa oplatí riadiť sa aspoň základnými pravidlami. Spísali sme pre vás článok o tom, ako postupovať a na čo si dávať pozor.

Detská lampička pre predškolákov

Možno si vravíte, k čomu tak malé deti potrebujú v izbe lampičku. Že by im mohlo stačiť jedno centrálne osvetlenie, ktorým býva najčastejšie detský luster. Opak je pravdou. Aj v detskej izbe je ideálne, keď máte aspoň dva svetelné zdroje. Pre úplne malé deti postačí malá lampička, ktorá bude veľkým pomocníkom aj pre vás. Deti ju ocenia hlavne v období, keď začínajú spať v izbičke bez vás a mohli by sa báť. Tlmené svetlo im dodá pocit bezpečia.

Pokiaľ už majú deti nejaký stolček, napríklad pri posteli, môžete im zakúpiť menšiu detskú lampu. Obľúbené sú celkovo detské svetlá Disney. Tie majú hravý dizajn, veselé farby a celkovo detskú izbu pekne ozdobia. Pre malé slečny odporúčame lampičku s motívom Ľadového kráľovstva alebo s Popoluškou a Snehulienkou. Chlapci zas budú skákať nadšením z lampy s autom, alebo keď im bude v izbičke svietiť Spiderman. 


dětské lampičky tlumené světlo

Dětská lampa Disney
 

"Desatoro", ako vybrať správnu detskú lampu

Top 5 pri nákupe lampy
  1. Len centrálne osvetlenie nestačí. Lampu na stôl deti skutočne potrebujú.
  2. Lampa s kĺbovým ramenom umožní nasmerovať svetlo podľa potreby.
  3. Led žiarovky šetria nielen životné prostredie, ale aj vašu peňaženku. 
  4. Vyberajte od skúsených výrobcov, ktorí dodržiavajú bezpečnostné prvky.
  5. Vtiahnite deti do výberu. Lampička sa musí páčiť hlavne im.
Lampu máte doma, čo ďalej?
  1.  Lampa musí stáť na rovnom a pevnom podklade, aby nehrozilo, že spadne. 
  2.  Postavte ju na ľavú stranu stola, pokiaľ je vaše dieťa pravák a na pravú stranu u ľavákov – deti si nebudú tieniť.
  3.  Odporúčaná hodnota intenzity osvetlenia pre písanie je 500 luxov, žiarovka ale nesmie oslňovať – lampa s tienidlom je teda vhodnejšia.
  4.  Aj keď bude lampa zapnutá, nechajte svietiť aj hlavné svetlo. Nedochádza tak k prudkému svetelnému prechodu. 
  5.  Dohliadajte, aby si deti dávali počas učenia krátke pauzy. Pomôže im to k lepšiemu sústredenia.  
Dětská lampa na stůl
 

Lampy na stôl pre študentov – preč s detskými motívmi

Staršie deti nenúťte mať na stole detské motívy. Vyberajte pre ne skôr klasické lampy na písací stôl alebo im doprajte poriadnú dávku dizajnu a moderných trendov v podobe dizajnových lampičiek. Uvidíte, že budú mať obrovskú radosť.
 

súvisiace články

Detské svietidlá zo Španielska rozžiaria každú izbu
Zariaďujete detskú izbu? Potom určite nesmie chýbať správne stropné osvetlenie. To od španielskej značky Dalber vsádza na pestré farby a obľúbené detské motívy.
Osvetlenie do detskej izby
Či už zariaďujete izbu pre bábätko, školáka alebo mladého teenagera, hodí sa pár rád ohľadom osvetlenia. V každom veku majú deti iné nároky na svetlo v izbe. Rovnako tak sa mení vzhľad svetiel. Pre menšie deti sa hodia veselé, farebné a hlavne bezpečné lustre a lampičky. Staršie deti a hlavne tínedžeri dajú prednosť moderným svetlám s jednoduchším dizajnom.
Ako vybrať stolovú lampu?
Je dôležitou súčasťou nielen každého pracovného stola. Pri vhodnom umiestnení uvidíte na prácu ešte lepšie. Správny výber stolovej lampičky je prvým krokom k úspechu. Nie je určená len do pracovne, ale aj do spální a detských izieb.
Další články v Magazínu