menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0
Spôsoby dodania
Prepravca5.99 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 100 €

Najlepšie osvetlenie do pasivneho domu

Pasívne domy by sme mohli charakterizovať snahou o šetrenie energie k vykurovaniu. A do domu, ktorý efektívne využíva teplo, potom tiež logicky patria zdroje svetla, ktoré sú účinné. 

Prečo sa vám oplatí pasívny dom?

Pasívne domy vám ušetria peniaze za vykurovanie. Asi 70% celkových nákladov na energiu klasicky riešených stavieb tvorí vykurovanie. U pasívnych domov je to len asi 30 %. Ušetríte tak síce len čo sa týka kúrenia a náklady na spotrebiče a osvetlenie zostanú stále rovnaké, prečo sa ale nesnažiť v šetrení pokračovať? Ak budete využívať efektívne zdroje svetla, môžete tak kvalitne osvetliť požadovaný priestor a stále mať dobrý pocit z ušetrených peňazí. A ako to docieliť? Využívajte svietidlá s čo najväčšou účinnosťou. 
 

Aké sú vhodné svetlá pre pasívny dom?

Účinnými zdrojmi svetiel rozhodne nie sú klasické žiarovky. Ich účinnosť žiarenia je totiž len okolo 10 % a zvyšných 90 % elektrickej energie sa premení na teplo, ktorého však nebude toľko, aby vás zahrialo. Žiarovky teda pre pasívne domy nie sú vhodným variantom. Zdrojom svetla, o ktorom by ste mohli uvažovať sú halogénové žiarovky. Majú dvojnásobne vyššiu svetelnú účinnosť, ktorá síce nie je žiadnou výhrou, ale vyžarujú veľmi príjemné svetlo, ktorým vytvoríte príjemnú atmosféru.
 
pasivní dům

Rovnako tak by ste mohli uvažovať o žiarovkách, ktoré sú ekonomické a energeticky málo náročné. A rozhodne nie sú tvarované rovnako, ako bývali predtým. Dnes si môžete vyberať z rozličnejších tvarov a veľkostí a nemusíte sa báť, že zadovážením žiarovky by ste získali len podlhovasté blikajúce svetlo. A čo sa týka svietivosti, mohli by sme žiarivky prirovnať k halogénovým žiarovkám

Výhrou potom sú LED žiarovky, ktoré sa pýšia až trojnásobne vyššou svetelnou účinnosťou ako halogénové žiarovky. Dnes zoženiete LED žiarovky v rôznych tvaroch a farbách. Navyše si tak môžete vybrať teplejší alebo chladnejší odtieň svetla, ktorý budú vyžarovať. A nemusíte sa báť ani zdanlivo škodlivých vplyvov LED stropných svetiel alebo LED lampičiek