menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Návrat lávových lámp

V poslednej dobe sa dekoratívne lávové lampy opäť stávajú horúcim tovarom na trhu s osvetlením. Zaujmú na prvý pohľad aj vás?

Lávová lampa ako doplnok

.Môžete ich milovať, alebo nenávidieť. Len málokto má k lávovým lampám neutrálny vzťah. Lávová lampa je totiž prvkom, ktorý môžete umiestniť snáď do každej miestnosti a tiež prvkom, ktorý vás už na prvý pohľad zhypnotizuje. A vytvoríte si k nemu vzťah.

Aj keď im patrili predovšetkým šesťdesiate roky, z ktorých pochádza, dnes sa vracia na výslnie. Moderná doba sa síce nezaprie, ale dnešné dekoratívne lávové lampy sú na prvý pohľad takmer na nerozoznanie od tých pôvodných.

Ako funguje lávová lampa?

Čo je vlastne tá láva, ktorá v lampe putuje zhora nadol? Vosk. Vosk, ktorý sa po zapnutí lampy začne zahrievať vďaka žiarovke v podstavci lávovej lampy a kovovej špirále, roztopí a stúpa v lampe smerom hore. Pretože je vrchná časť lampy viac vzdialená od zdroja tepla, vosk sa hore zase ochladí a klesá dole. Pri cestovaní sa menšie voskové bubliny spájajú vo väčších a tie sa potom zas trhajú na menšie. Okrem priesvitného vosku je v lampe tiež kvapalina nerozpustná vo vode (zmes chloridu uhličitého).
 
 lávová lampalavová lampa
  

súvisiace produkty

súvisiace články

Osvetlenie do detskej izby
Či už zariaďujete izbu pre bábätko, školáka alebo mladého teenagera, hodí sa pár rád ohľadom osvetlenia. V každom veku majú deti iné nároky na svetlo v izbe. Rovnako tak sa mení vzhľad svetiel. Pre menšie deti sa hodia veselé, farebné a hlavne bezpečné lustre a lampičky. Staršie deti a hlavne tínedžeri dajú prednosť moderným svetlám s jednoduchším dizajnom.
Druhy svietidiel a ich umiestenie
Taký malý ťahák pri hľadaní správneho svetla k vám domov alebo do kancelárie. Zorientujte sa v širokej ponuke svietidiel a výber bude hračka.
Výber detskej lampy
Zariaďujete izbu pre deti a lámete si hlavu nad tým, akú lampičku pre ne vybrať? Nie je to žiadna veda, ale rozhodne sa oplatí riadiť sa aspoň základnými pravidlami. Spísali sme pre vás článok o tom, ako postupovať a na čo si dávať pozor.
Další články v Magazínu