menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Stolné lampičky do detskej izby

Nový školský rok klope na dvere a je práve tá správna doba zamyslieť sa nad tým, aké svetlo obstarať svojmu školákovi na pracovný stôl a do izby. Na to, aby dieťa zvládalo svoje úlohy a vedelo správne prečítať učivo, potrebuje dobre vidieť. Správnym osvetlením vytvoríme dieťaťu nielen podmienky, aby sa vedelo realizovať v akejkoľvek činnosti, ale chránime aj jeho oči a zdravie. A zdravé a spokojné dieťa má tak možnosť podávať výborné výsledky. 
 
 Lucide_bergamo
 

Lampička na pracovný stôl je nutnosť


Lampička na čítanie, písanie úloh alebo na maľovanie je kľúčovým prvkom izby školopovinného dieťaťa. Je pochopiteľné, že deti túžia viac po farebnej a rozprávkovej lampe, ktorá však kvôli chýbajúcim praktickým funkciám na pracovný stôl nepatrí.

Pri výbere lampičky je potrebné dbať predovšetkým na to, či je polohovateľná a flexibilná, aby bolo možné upravovať nielen sklon dopadu svetla na pracovnú plochu, ale aj vzdialenosť svetelného zdroja od pracovnej dosky. Pokiaľ by lampa svietila príliš nízko, budú sa na stole vytvárať príliš ostré tiene, ktoré môžu pôsobiť rušivo. Vzhľad by mal byť tým najmenej dôležitým kritériom.

Pokiaľ máte väčší rozpočet a chcete zakúpiť lampu, ktorá má i zaujímavejšie funkcie, obstarajte svojmu dieťaťu lampu s možnosťou stmievania alebo lampu s praktickým displejom. Lampy so zabudovanými „hi-tech“ funkciami ocenia teenageri. 
 
 Lucide_honore  Lucide_linex  Lucide_practical
    
 

Práca na počítači bez pálenia očí


V prípade, že vaše dieťa má na svojom stole počítač alebo používa ku štúdiu notebook, dbajte na to, aby nikdy nebola obrazovka počítača jediným svetlom v miestnosti. Sami určite poznáte, ako  nepríjemne môžu páliť a bolieť oči po dlhom sedení pred obrazovkou. Ľahko tomu zamedzíte, pokiaľ za monitor umiestnite zdroj svetla s rozptýleným svietením. Výborne sa na to hodia panely pre ambientné osvetlenie Philips Hue Play. Tento inteligentný panel má naviac veľa zaujímavých funkcií. Oceníte ich, pokiaľ ho pripojíte do inteligentného systému osvetlenia Philips Hue.
Philips_hue_play

Viac o inteligentnom osvetlení sa dočítate tu: Philips Hue – inteligentný svetelný systém
 

Viac svetla do detskej izby


Nevyhnutnou súčasťou izby je samozrejme centrálne osvetlenie. Pre menšie deti sa hodia závesné lustre alebo prisadené stropné svietidlá s rozprávkovými motívmi. Staršie deti ocenia svojich akčných hrdinov, prípadne svetlá univerzálne. Dobrou voľbou sú stropné bodové svetlá. Vďaka tomu, že každé zo svetiel na svetelnej rampe môžete polohovať, dostane sa svetlo do všetkých kútov v miestnosti.
 
 
 Ideal_lux_titta  Ideal_lux_multiple_fix
  
 
Viac tipov o tom, ako vybrať svetlo do detskej izby, nájdete tu: Osvetlenie do detskej izby 
 

 

súvisiace produkty

súvisiace články

Detské svietidlá zo Španielska rozžiaria každú izbu
Zariaďujete detskú izbu? Potom určite nesmie chýbať správne stropné osvetlenie. To od španielskej značky Dalber vsádza na pestré farby a obľúbené detské motívy.
Další články v Magazínu