menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Tipy, ako vyčistiť krištáľový luster

Pri zaobstarávaní lustra z krištáľu je potrebné myslieť na to, že ideálne raz až dvakrát za rok bude potrebné luster vyčistiť. Spôsobov čistenia krištáľových lustrov je hneď niekoľko, ale medzi najčastejšie patria buď čistenie špeciálnym sprejom na krištáľ, kedy stačí luster zložiť, opatrne položiť na podlahu (podložte igelitom) a nastriekať sprejom - nečistoty sa rozpustia a stečú na podlahu.

 
Kristalovy_lustr_augustus

Druhým, o čosi obtiažnejším spôsobom je ručné umytie všetkých častí. Pokiaľ ide váš luster rozložiť (myslené krištáľové ovesy), potom si radšej luster odfoťte alebo zakreslite, ako všetko bolo a pustite sa do údržby. Všetky krištáľové časti umyte vo vlažnej vode so saponátom, opláchnite čistou vlažnou vodou, nechajte odkvapkať a utrite čistou utierkou. Odporúčame toto umývanie vykonávať v plastovej nádobe, aby nedošlo ani k nepatrnému poškodeniu. Nakoniec možno opatrne vyleštiť utierkou alebo jelenicou. Vždy ale pracujte maximálne opatrne. Ostatné časti lustra zľahka umyte navlhčenou utierkou vo vode, nechajte úplne uschnúť a môžete namontovať späť všetky ovesy.

Počas celého procesu čistenia dbajte na bezpečnosť a nezabudnite vypnúť prívod elektrickej energie!

Pozrite si našu ponuku tradičných aj moderných krištáľových lustrov >>>


 

súvisiace články

Rozdiel medzi sklom a krištáľom
Rozdiel medzi sklom a krištáľom je pre niektorých nerozpoznateľný. Iní ho spoznajú hneď na prvý pohľad. Hlavným poznávacím znamením krištáľu je schopnosť "vrhať" farebné spektrá - krištáľ je oslnivo trblietavý. Ako to ale skutočne je a čím sa tieto materiály líšia?
Luxusné svetlá pre pocit luxusu
Chcete sa cítiť doma ako na zámku? Chcete, aby každá vaša návšteva onemela úžasom? K tomu vám pomôžu luxusné svetlá, ktoré v dnešnej dobe slúžia aj ako módne doplnky.
3 rady k jednoduchej údržbe svietidiel a lustrov
Ako rýchlo a účinne vyčistiť lustre, lampy a ďalšie osvetlenie? Stačí poznať zopár trikov a je hneď hotovo.
Další články v Magazínu