Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Betónové svietidlá sú horúcim trendom

Betón je ako jeden zo základných stavebných materiálov známy už od nepamäti. V poslednej dobe sa ale čím ďalej častejšie začína objavovať ako materiál, z ktorého sa vyrábajú aj zaujímavé bytové doplnky. 

Betón je ako jeden zo základných stavebných materiálov známy už od nepamäti. V poslednej dobe sa ale čím ďalej tým častejšie začína objavovať ako materiál, z ktorého sa vyrábajú aj zaujímavé bytové doplnky.

Oil_cemento
Nenechajte sa zmiasť, betón už zďaleka nie je len hrubou a šedou hmotou, tak ako ho poznáme napríklad z fasád domov postavených v štýle brutalizmu. Betón je vďaka moderným technológiám hladký, ľahký a hodí sa takmer na čokoľvek. Kedysi boli surové betónové plochy považováné za nevzhľadné a škarené, postupom času sa z nich stáva žiadaný trend. 

Neveríte? Pozrite sa s nami na to, aké elegantné a jednoduché môžu byť svietidlá z betónu.

Dekolamp_svitidla z betonu     Dekolamp_beton


Drsné krásky s nežným srdcom

Surový, drsný, ťažký - to sú slová, ktoré sa v spojení s betónom vybavia večšine z nás ako prvné. Nemusí to byť ale pravidlom. Betónové lampičky sú originálne a môžu byť aj veľmi jemné. To isté platí aj o betónových lustroch a ostatných svietidlách. Jemné krivky, hladká povrchová úprava a tenké steny tienidiel sú zárukou toho, že spoznáte betón v jeho nejladnejšej forme.

Lucide_condri3  Lucide_settana   Lucide_concri      


Krehkosť použitého materiálu je zdôraznená, pokiaľ je betón spojený so sklom. Naopak dojem pevnosti a nezničiteľnosti v nás vzbuzuje kombinácia betónu a kovu. Najčastejšie sa stretávame s využitím čiernych alebo medených drôtov. 

Kam s nimi?

Je samozrejme, že v priemernom panelákovom byte budú svetlá z betónu pôsobiť trochu nepatrične. Nemusí to však tak byť, ak betónovým svietidlám prizpôsobíte celkový vzhľad interiéru. Najviac im sluší strohosť, minimalizmus a industriálnosť. Svietidlá z betónu si taktiež dobre rozumejú so škandinávskym štýlom.

Boynd   Lucide_copain


Ani interiéry s betonovými doplnkami nemusia byť vôbec neútulné. Pomocou prírodných materiálov ako drevo alebo kožušiny pekne zvýrazníte kontrasty. 

Rumico   Kenn   Glenn


Betón je vďaka moderným technológiám zpracovania veľmi ľahký. Neváži teda viac než bežný sklenený luster. Bez obáv si ho môžete inštalovat do akéhokoľvek stropu. Napríklad luster Lucide Solo váži len necelé 2 kg.

Lucide_solo

Páči sa vám betónová strohosť alebo dáte radšej prednosť lustrom z iných materiálov?
 

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

Všetky značky