menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Jak levně zariadit študentskú izbu?

Či už máte doma študenta alebo ním ste, určite premýšľate, ako štýlovo a za čo najmenej peňazí zariadiť izbu, v ktorej sa bude nielen dobre bývať, ale tiež študovať. Máme pre vás zopár tipov, ktoré vám napovedia.

Izba v byte u rodičov alebo izba na študentskej ubytovni nemusí byť iba nudná a z polovice prázdna miestnosť. Naopak to môže byť úplne osobitý priestor, kde svetu ukážete vaše koníčky, vaše záľuby a vašu osobnosť. K tomu, aby ste si vytvorili izbu snov, nepotrebujete ani veľa peňazí. Stačí mať nápad, pár šikovných kamarátov a pár drobných, ktoré vám zostali z letnej brigády.
 
dkolamp_studentroom

Samým blaho, jedným ťahom...cccc

Farby hrajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu. Hoci si to bežne v živote neuvedomujeme, pôsobia na nás každý deň. Niektoré nás stimulujú k lepším výkonom a niektoré zase úspešne ukolíšu k hlbokému spánku. V izbe, kde sa bude učiť a kde sa potrebuje sústrediť, by farby mali byť volené s rozmyslom.
Súčasné trendy sa znovu obracajú k striedmosti. Na stenách kraľuje čistá biela, šedá alebo krémová farba. Pokiaľ však túžite po farbách okolo seba, siahnite po červenej, ktorá stimuluje činnosť mozgových buniek, alebo po zelenej, ktorá zase dokáže ukľudniť vystresovanú myseľ. Nepúšťajte sa do nejakých divokejších vzorov a prehnanej výzdoby. Mozog by sa potom sústredila na stenu a nie na učivo.
 
Lucide_bergamo
 

Nábytok za babku

Nábytok do izby nie je nutné kupovať celkom nový. Pozerajte sa na bazárové stránky, prezrite si ponuky za odvoz, popýtajte sa u známych. Nebojte sa kombinovať nové so starým. Eklektický štýl práve frčí.
Pokiaľ si však starším nábytkom nie ste istí a radšej by ste predsa len mali svoj vlastný, zariaďte si izbu v štýle minimalizmu. I ten práve teraz letí!
 
Dekolamp_minimalism  Dekolamp-eclectic  Dekolamp_funky

Bez doplnkov ani ranu!

Suveníry z ciest, darčeky od kamarátov, talizmany pre šťastie – nič z toho by v izbe, kde sa chcete cítiť dobre, nemalo chýbať. Fotky môžete úsporne pripnúť štipcom na bielizeň na šnúru a na ostatné drobnosti využite napríklad odkladaciu poličku na modernej lampičke k posteli. In sú tiež papierové boxy, ktoré môžete ľubovoľne ukladať na seba.
Doplnky si tiež môžete vyrobiť sami. Návliečky na vankúše, stojany na perá a iné „home-made“ výrobky urobia z izby váš osobný priestor.
 
Eglo_tornos  Ideal_lux_Truman  Redo_fox

Posvieťte si na to!

Pokiaľ sa na niečom neoplatí šetriť, tak je to určite dobré osvetlenie. I v „low-cost“ študentskej izbe by dozaista nemalo chýbať kvalitné centrálne osvetlenie a stolová lampička. Nie je sa však čoho obávať. Lampičky do študentskej izby zoženiete už od 17 €.

Lampa na pracovný stôl musí byť predovšetkým nastaviteľná a to nielen do výšky, ale tiež musí mať otočnú hlavu svietidla. Nemala by oslňovať, ani svietiť na podklad z prílišnej blízkosti. Dbajte na to, aby lampa bola osadená kvalitnou žiarovkou alebo LED zdrojom. Nebude tak dochádzať k stroboskopickému preblikávaniu, ktoré škodí očiam. Certifikáciu EyeCare majú napríklad stolné lampičky značky Philips.

U lampičiek je na výber z veľkého množstva dizajnov a prevedení. Lampa môže byť i štýlovým doplnkom zladeným so zbytkom izby.
Rebalux_edward  Redo_alias  Rabalux_edgar

Už viete v akom štýle bude vaša izba? Držíme palce a dúfame, že začiatok školského roku alebo akademického roku zvládnete na jednotku.

 PS: Svietidlá nielen so študentskej izby nájdete na Dekolamp.sk.


 

súvisiace produkty

súvisiace články

Ako vybrať stolovú lampu?
Je dôležitou súčasťou nielen každého pracovného stola. Pri vhodnom umiestnení uvidíte na prácu ešte lepšie. Správny výber stolovej lampičky je prvým krokom k úspechu. Nie je určená len do pracovne, ale aj do spální a detských izieb.
Koľko svietidiel je dobré inštalovať do jednotlivých izieb?
Premýšľate, či do kuchyne kúpiť dve, alebo tri svietidlá? Či detská izbička bude riadne osvetlená, keď tam bude luster a dve lampičky? Spísali sme pre vás jednoduchý návod, ako si spočítať množstvo svetla v jednotlivých izbách, tak aby ste si neničili oči, ale tiež nedochádzalo k presvieteniu.
Výber detskej lampy
Zariaďujete izbu pre deti a lámete si hlavu nad tým, akú lampičku pre ne vybrať? Nie je to žiadna veda, ale rozhodne sa oplatí riadiť sa aspoň základnými pravidlami. Spísali sme pre vás článok o tom, ako postupovať a na čo si dávať pozor.
Další články v Magazínu