Vážení zákazníci, naša predajňa je opäť OTVORENÁ.
menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Na rozmiestnenie vonkajších svetiel myslite už pred stavbou domu

Všetko v živote si naplánovať nemôžete, ale na rozmiestnenie vonkajších svetiel na záhrade myslite už pri plánovaní nového domu. Môžete si tak užiť rad výhod.

Osvetlenie príjazdovej cesty

Už pri stavbe domu musíte mať v plánoch jasne dané, kde bude garáž. Od tohto sa odpichnite a premyslite si, ako vlastne garáž alebo príjazdovú cestu osvetlíte. Aké svetlá k príjazdovej ceste vybrať? Nájazdové svetlá by vám mali slúžiť a čo najviac pomôcť, na to myslite hneď od začiatku. Predstavte si snehovú búrku, pri ktorej by ste ani psa nevyhnali, vy ale práve prichádzate autom k domu. A čo čert nechcel, kvôli tomuto počasiu prasklo jedno svetlo pri príjazdovej ceste. Tento príklad vám môže poradiť, aby ste pri hľadaní svetiel k príjazdovej ceste vyberali vonkajšie svetlá s pohybovým čidlom, ktoré majú hneď niekoľko výhod. Napríklad, že nebudete musieť zbytočne vystupovať z auta do toho mrazu. Naviac tiež myslite na to, že jedna žiarovka sa môže pokaziť, a tak svetlá pri príjazdovej ceste inštalujte vo väčšom množstve.

Záhradné osvetlenie na párty i pre okrasu

Plánujete na budúcej záhrade organizovať rôzne večierky a letné grilovanie? Tak nezabudnite na dostatočné osvetlenie, aby na seba hostia videli. A hlavne, aby sa nezranili. Záleží samozrejme na tom, ako bude vaša záhrada vyzerať, aj tak vám ale môžeme poradiť zopár tipov, ako vhodne vyberať vonkajšie osvetlenie ešte pred stavbou domu.
  • Osvetlenie fasády v podobe nástenných svetiel poskytne dostatočné množstvo svetla priamo pri dome. Napríklad pri grile alebo pri stole. Jediná nevýhoda vonkajších nástenných a vonkajších stropných svetiel je ich nepoužiteľnosť vo voľnom priestore.
  • Pokiaľ ale už teraz viete, že záhradu budete mať obrovskú a svetlo z okolia domu ju dostatočne neosvetlí, pozrite sa na samostatné vonkajšie stĺpiky a vonkajšie lampy, ktoré plnia funkciu ako stojacie lampy v interiéri.
  • Pravou úsporou miesta sú také svetlá, ktoré inštalujete priamo do dlažby alebo trávnika. Pri pohybe na záhrade nezavadzajú, a pritom vám dostatočne osvietia cestu. A vďaka nim záhrada vyzerá skvele každú noc.
venkovní světla

A čo s napájaním? A ovládaním?

Rovnako ako pri osvetlení príjazdovej cesty ale myslite na väčšie množstvo svetiel pre prípad poruchy. Nestane sa vám tak, že by ste sa zrazu ocitli úplne bez svetla. A to ani v prípade, že prestane ísť prúd. Stačí si zaobstarať pár solárnych svetiel, ktoré cez deň zbierajú svetlo a v noci ho potom vyžarujú. Okrem solárnych svetiel s pohybovým čidlom sú výbornou voľbou na záhradu tiež svietidlá s časovým čidlom, ktoré sa rozsvietia presne v tú dobu, kedy budete chcieť. Skúste napríklad inteligentné svetlá Philips Hue, ktoré môžete pohodlne ovládať pomocou mobilu odkiaľkoľvek. A ak nechcete premýšľať, o koľkej bude najlepšie nechať svetlá rozsvietiť, siahnite po svietidlách so súmrakovým čidlom.

súvisiace produkty

súvisiace články

Inštalácia Philips Hue krok za krokom
Prijmite pozvanie do kúzelného sveta funkcií svietidiel Philips Hue. Pomocou jednoduchého návodu svietidlá ľahko inštalujete a rozžiarite celú domácnosť.
Koľko svietidiel je dobré inštalovať do jednotlivých izieb?
Premýšľate, či do kuchyne kúpiť dve, alebo tri svietidlá? Či detská izbička bude riadne osvetlená, keď tam bude luster a dve lampičky? Spísali sme pre vás jednoduchý návod, ako si spočítať množstvo svetla v jednotlivých izbách, tak aby ste si neničili oči, ale tiež nedochádzalo k presvieteniu.
Aké osvetlenie zvoliť do novostavby?
Pri plánovaní, aké svetlá nakúpiť do nového domu, je dobré pamätať na niekoľko odporúčaní. Aké to sú?
Další články v Magazínu