menu
infolinka
+421 233 527 880
(Po - Pi 9:00 - 18:00)
0Košík
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

3 RADY, AKO SA LEPŠIE UČIŤ

Skúškové obdobie na vysokých školách je v plnom prúde a na mladších študentov čakajú písomky. Viete, ako sa učiť pri správnom svetle, keď je už skoro tma?

K efektívnemu učeniu pomôže správne svetlo

Množstvo toho, koľko sa vo výsledku naučíte samozrejme ovplyvňuje veľa faktorov. Výrazne ale môže pomôcť správna voľba osvetlenia izby. Ak dodržíte pár jednoduchých pravidiel, budete na učebnú látku vidieť lepšie a nebudete pri učení toľko unavení. Naviac sa dokážete lepšie sústrediť. Ide o pravidlá, ktoré platia aj pre rozmiestnenie svetiel v pracovniach.
  • Používajte hlavné osvetlenie celej izby aj lampičku na stôl. Ako hlavné osvetlenie izby môžete využiť napríklad stropné prisadené svetlá alebo lustre. Vďaka tomu, že bude celá miestnosť osvetlená a nebudete si vy alebo vaše deti svietiť na učenie len pomocou stolovej lampičky, oči zvládnu lepšie jednotlivé prechody z osvieteného stola do zvyšku izby.
  • Netieňte si. Niektorí ľudia si pri učení píšu poznámky rukou. Pre zle umiestnené stolné lampy si ale môžu tieniť. Stačí sa ale držať jednoduchého pravidla, že praváci si umiestnia lampu na ľavú stranu a ľaváci na pravú. A hneď na poznámky uvidíte lepšie.
  • Správna farba svetla pomáha sústredniu. V kanceláriách a školách sa často stretnete so zdrojmi svetla, ktoré svietia denným svetlom, chladnejšími tónmi. To preto, že podporujú sústredenie. Naopak teplé a žlté tóny svetiel sú vhodné na relaxovanie. Dnes už našťastie existujú aj inteligentné Philips HUE svetlá, pri ktorých si môžete farbu svetla zvoliť podľa vašej vôle. Pomocou mobilného telefónu alebo tabletu.
studovna

súvisiace produkty

súvisiace články

Aké osvetlenie vybrať do kancelárie?
Pri práci potrebujete kvalitné osvetlenie, o tom vám iste vravieť nemusíme. Viete ale, aké je to správne svetlo, ktoré vás bude pri práci povzbudzovať a nebudú vás z neho bolieť oči? Či už pracujete v kancelárii alebo z domu, výber svetiel do kancelárie by ste nemali podceňovať.
Výber detskej lampy
Zariaďujete izbu pre deti a lámete si hlavu nad tým, akú lampičku pre ne vybrať? Nie je to žiadna veda, ale rozhodne sa oplatí riadiť sa aspoň základnými pravidlami. Spísali sme pre vás článok o tom, ako postupovať a na čo si dávať pozor.
Lampa na čítanie sa hodí do každej domácnosti
Vonku sa naháňajú všetci čerti, zima hneď tak neskončí, a tak sa vám môže hodiť praktická a zároveň dizajnová lampa na čítanie.
Další články v Magazínu