Košík0
Spôsoby dodania
Prepravca3.90 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 30 €

Vyberte si správne svetlo do pracovne

Svetlo ovplyvní vašu výkonnosť a náladu a to nielen pri práci. Do domácej kancelárie by ste mali voliť také svetlo, ktoré vás k práci povzbudí a nebudete unavení.

Svetlo ovplyvní vašu výkonnosť a náladu a to nielen pri práci. Do domácej kancelárie by ste mali voliť také svetlo, ktoré vás k práci povzbudí a nebudete unavení.

Ako osvetliť domácu pracovňu?

Preto, aby ste mali dostatok svetla vo svojej domácej kancelárii potrebujete okrem denného svetla aj to umelé. Keď sa totiž vonku zatiahne, alebo pracujete večer, bez týchto svetiel do domácej pracovne sa nezaobídete. Základom je stropné svetlo do domácej kancelárie, ktoré miestnosť osvetlí rovnomerne. Využiť môžete prisadené stropné svetlo do pracovne, dobre ale pracovňu osvetlia aj závesné svetlá do domácej kancelárie.

Stropnicu do pracovne je ale vhodné doplniť ďalším zdrojom svetla, ktorý vám posvieti priamo na pracovnú plochu. Na tento účel sa hodia práve stolové lampy do domácej pracovne alebo stojacie lampy do domácej kancelárie, ktoré postavíte vedľa pracovného stola. A aby ste si netienili, umiestnite lampičku na správnu stranu. Praváci na ľavú stranu a ľaváci presne naopak.

Na farbe záleží. A umiestnení svetiel v pracovni tiež

Jednoduché pravidlo, ktoré sprevádza rad článkov v našej poradni, vám pripomenieme aj tu. Pri výbere svietidiel do domácej kancelárie by ste sa mali sústrediť na farbu, ktorú svetlo vyžaruje. Jednoducho povedané chladnejšia farba vás bude pri práci povzbudzovať, pokiaľ zvolíte naopak teplú farbu, nebudete toľko výkonní. Tá sa totiž hodí skôr do izieb, kde odpočívate.
 
Svetlá radu Hue od firmy Philips vám tento problém s farbou uľahčia Vďaka aplikácii pre chytré telefóny alebo tablety si môžete nastaviť, akou farbou bude svietidlo svietiť.
 
Aj napriek tomu, že funkčnosť svetla je veľmi dôležitá, určite tiež chcete, aby vaša kancelária vyzerala dobre. Svetlá totiž slúžia ako doplnky, ktoré umocnia celkový dojem z miestnosti. Vďaka širokej ponuke všetkých rôznych svetiel určite nájdete to pravé práve pre vašu domácu kanceláriu. Podobný problém ako je umiestnenie osvetlenia do pracovne sme už opisovali v našej poradni pri riešení osvetlenia.
 
domácí kancelář

Základom je denné svetlo

Denné svetlo v domácej kancelárii je ideálne pre prácu. Ak vám do pracovne prúdi, máte šťastie. V prípade, že teda máte v domácej kancelárii okná, využite ich chytro.

Na čo by ste mali myslieť je samotné umiestnenie pracovného stola. Pri peknom počasí vám totiž ani najlepšie zvolené svetlá nepomôžu, ak vám bude na pracovnú plochu svietiť slnko a vy nič neuvidíte. Stôl by ste mali postaviť čo najbližšie k oknu tak, aby sa na ňom netvorili odlesky. Ak svetlo svieti príliš ostro, použite žalúzie alebo rolety. Dobrou voľbou nie je umiestnenie stola priamo proti oknu, budete si tak totiž namáhať oči pri sústredení sa na pracovnú plochu.
 

Sme priami dovozcovia renomovaných značiek

Všetky značky